Valeant zveřejnil výsledky mírně nad odhady, zvažuje odprodej neurologické divize
Valeant Pharmaceuticals, přední světový výrobce léčiv, dnes zveřejnil hospodářské výsledky za 3Q 2015.
Výsledky společnosti Valeant za 3Q 2015 | ||||
---|---|---|---|---|
3Q 2015 | Konsensus 3Q 2015* | 3Q 2014 | ||
Tržby (mld. USD) | 2,79 | 2,78 | 2,06 | |
Čistý zisk (mil. USD) | 961 | 951 | 719 | |
Čistý zisk na akcii (EPS, USD/a) | 2,74 | 2,7 | 2,11 |
*průměr z odhadů dle agentury Bloomberg
CEO společnosti Michael Pearson v dnešním konferenčním hovoru řekl, že společnost zvažuje odprodej divize neurologických léčiv. Ta v současnosti tvoří přibližně 10 % z celkových tržeb společnosti.
30 nejúspěšnějších produktů tvořilo v uplynulém kvartále 54 % celkových tržeb společnosti. Nejúspěšnějším lékem byl v uplynulém kvartále Xifaxan, který byl uveden na trh v první polovině letošního roku. Následující tabulka ukazuje 5 nejúspěšnějších léků podle tržeb ve 3Q 2015.
Nejúspěšnější produkty ve 3Q 2015 | ||||
---|---|---|---|---|
Název produktu | Tržby za 2Q15 (mil. USD) | Tržby za 3Q15 (mil. USD) | ||
Xifaxan | 148 | 220 | ||
Jublia | 102 | 106 | ||
Wellbutrin XL | 67 | 92 | ||
SofLens | 84 | 84 | ||
Xenazine | 66 | 73 |
Společnost v uplynulém kvartále významně navýšila výdaje na výzkum a vývoj, které v uplynulém kvartále dosáhly 102 mil. USD (vs. 81 mil. USD ve 2Q15 a 59 mil. USD před rokem).
Valeant je letos aktivní i na poli fúzí a akvizic. Společnost na začátku září odsouhlasila nákup výrobce chirurgického zařízení Synergetics a ještě dříve v letošním roce došlo k akvizici společnosti Sprout Pharmaceuticals. V první polovině letošního roku nakoupil Valeant společnost Salix.
Společnost v rámci dnešních hospodářských výsledků mírně zvýšila výhled pro hospodaření v posledním kvartále letošního roku. V tom nyní očekává tržby v rozmezí 3,2-3,4 mld. USD a čistý zisk na akcii 3,98-4,18 USD. Pro rok 2016 společnost očekává organický růst nad 10 % a zisk na úrovni EBITDA nad 7,5 mld. USD.
Akcie společnosti Valeant (VRX) dnes oslabují na 167 USD (-6 %). Tržní kapitalizace společnosti dosahuje 57 mld. USD.
Zdroj: Valeant, Bloomberg
Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Rudá záře v zámoří
- Wall Street výrazně ztrácí, obchodní válka USA vs. Čína opět eskaluje
- V závěru obchodování DAX oslabil o 1,40 %
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v říjnu dle předběžných dat na 55,0 b.
- Pražská burza mírně výše, Moneta Money Bank +2,65%
- Wall street otevírá v plusu
- Americké futures kontrakty lehce posilují
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,3
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,85 %), zemní plyn (-2,66 %), ropa (-1,12 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,97