Henkel výsledky nepřesvědčil a ztrácí nejvíce za posledních 6 let
Společnost Henkel, výrobce průmyslových lepidel a spotřebního zboží, dnes ráno zveřejnila hospodářské výsledky za 2Q 2015.
| Výsledky společnosti Henkel za 2Q 2015 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 2Q 2015 | Konsensus 2Q 2015 | 2Q 2014 | ||
| Tržby (mld. EUR) | 4,7 | 4,67 | 4,14 | |
| EBIT (mil. EUR) | 715 | 772 | 674 | |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, EUR/akcie) | 1,67 | 1,32 | 1,15 | |
Znepokojení u investorů vyvolaly především horší prodeje lepidel. Divize, která dlouhodobě dosahuje nejvyšších marží z celé společnosti, v současnosti čelí slábnoucí poptávce po průmyslových lepidlech. To se projevilo snížením marže o 0,5 procentního bodu, zlepšení společnost v blízké budoucnosti neočekává. Z divize lepidel společnosti Henkel je nejznámější značka Loctite.
Složitou situaci na trhu s lepidly alespoň částečně zmírnil růst prodejů pracích prášků, šampónů a kosmetiky. Divize, do které spadají mimo jiné prací prášky Persil, vlasové produkty Schwarzkopf nebo deodoranty Fa, byla v uplynulém kvartále zodpovědná přibližně za polovinu tržeb společnosti.
Navzdory horší situaci na trhu s průmyslovými lepidly dnes Henkel potvrdil výhled hospodaření pro letošní rok.
Akcie společnosti Henkel dnes zažívají největší jednodenní pokles za posledních šest let. Vedle nepřesvědčivých výsledků svoji roli hraje také dnešní, v pořadí již druhé, oslabení čínské měny tamní centrální bankou, které se negativně dotýká společností importujících do Číny a ostatních asijských zemí. Titul (HEN3) dnes klesá až k úrovni 100 EUR a odepisuje tak 8 %.
Zdroj: Bloomberg, Henkel
Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza se obchoduje v červeném, výsledková sezóna je v plném proudu
- Frankfurtská burza otevírá v mírně zeleném, reportoval Rheinmetall, Telekom a další
- Frankfurtská burza v úvodu na zelené nule, Barclays zvýšila doporučení u akcií Henkel
- Frankfurt uzavřel v červeném, výsledky reportoval Henkel a Volkswagen
- Henkel výsledky za rok 2024 nepotěšil, společnost očekává v 1Q meziroční pokles organických tržeb
Nejnovější:
- Smíšené obchodování v USA
- Index DAX zakončil obchodování v kladném teritoriu, růst táhly akcie RWE
- Německo: Běžný účet platební bilance v září dosáhl přebytku 18,6 mld. EUR
- Pražská burza dále vzhůru, září banky
- Wall Street v úvodu posiluje
- TransDigm reportoval výsledky a představil roční výhled ziskovosti pod odhady
- Americké futures kontrakty v zelených číslech
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,93
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,72 %), zemní plyn (-1,6 %) a pšenice (-1,26 %)
- USA: Index žádostí o hypotéky k 7. listopadu vzrostl o 0,6 %




