Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > TradeFio – nákup 300 ks německé utility E.ON

TradeFio – nákup 300 ks německé utility E.ON

29.6.2015 16:13, EOAN

Reakce na eskalující nervozitu z řeckého vývoje a pokles německé elektrárenské společnosti E.ON k technicky velmi atraktivním hladinám. Vstupujeme do dlouhé pozice na několikaletých minimech (naposledy v roce 2013) u podpory 12 euro.

V rámci modelového portfolia TradeFio bylo dnes na německém trhu nakoupeno 300 ks akcií společnosti E.ON (EOAN) za cenu 12,20 eur. Titul s rostoucí řeckou nervozitou postupně prorazil dílčí technické podpory a vyklesal až na mnohaletá minima u hladiny 12 euro. Především na technickém základě považujeme tyto cenové úrovně za velmi atraktivní a vstupujeme tak do long pozice. V rámci charakteru obchodů modelového portfolia TradeFio (převážně krátkodobé pozice) limitujeme předem stanovenou ztrátu stop-loss pokynem. Situace kolem Řecka není stále definitivně vyjasněna, což značí také hodnoty evropských akciových indexů, které dnes sice výrazně klesají, ale jsou stále nad hladinou lokálních minim z posledních týdnů. Stop-loss pokyn umísťujeme u hladiny 11,50 eur a cílový výstup z pozice stanovujeme na úrovně kolem 13,20 euro. Na německý akciový trh jsem celkově ze střednědobého pohledu pozitivní a domníváme se, že po vyřešení současné dluhové krize dojde znovu k výraznému růstu cen německých akcií. U střednědobých investorů si tak dovedeme představit vstupovat do pozice na současných hladinách bez SL pokynu a v případě pokračujících poklesů pozici postupně navyšovat.

 Zdroj: Bloomberg

Především z důvodu nárůstu obnovitelných zdrojů a odklonu německé politické scény od jaderné energie nepatří utility v posledních letech mezi sektory s růžovým růstovým příběhem. Negativní vliv na výnosy utilit má především trvající pokles cen silové elektřiny, které se pohybují na mnohaletých minimech těsně nad hranicí 30 EUR/ MWh u kontraktů na následující roky. Na druhou stranu se stále jedná o ziskové defenzivní odvětví, které generuje tradičně vysoké dividendové výnosy. Jednotlivé společnosti také reagují na změnu globálních tržních podmínek energetického trhu a výrazně řeší především nákladové úspory. Navíc E.ON ke konci minulého roku oznámil záměr rozdělení společnosti na dvě samostatné části. Firma pracuje na oddělení většiny výroby elektrické energie, obchodování s elektřinou a ropný a plynárenský byznys. Samotná společnost by se měla zaměřit na obnovitelné zdroje, distribuční sítě a služby pro zákazníky.

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.

 


Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7059226,07708
USD21,3087022,49131
GBP29,3067630,93325
CHF23,0459924,32501
PLN5,411535,71187

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X