Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > TradeFio – nákup 45 ks akcií Daimler (DAI)

TradeFio – nákup 45 ks akcií Daimler (DAI)

6.5.2015 09:13, DAI*

Reakce na velmi dobré hospodářské výsledky společnosti za první kvartál letošního roku a současně na pokles ceny akcie, dle našeho názoru, způsobený především negativním tržním sentimentem. S ohledem na situaci v Řecku a nejistého vývoje v následujících dnech vstupujeme do pozice s předem limitovanou ztrátou a nebudeme případného poklesu využívat k akumulaci pozice.

V rámci modelového portfolia TradeFio bylo na německém trhu nakoupeno 45 ks akcií automobilového koncernu Daimler AG (DAI) za cenu 85,20 EUR. Společnost, jejíž vlajkovou lodí jsou luxusní vozy Mercedes Benz, oznámila v minulém týdnu velmi silná čísla za úvodní kvartál letošního roku a pokračuje tak ve výborné jízdě z minulého roku. Daimler za období leden až březen 2015 překonal tržní odhady v podstatě na všech sledovaných úrovních a znovu zaznamenal rekordní prodeje svých vozů. K dobrým výsledkům, vedle tradičně silné značky Mercedes Benz, přispěla také divize trucků, navíc se signály akcelerující poptávky. Finanční divize také podstatnou měrou pomohla k meziročnímu navýšení čistého zisku celé skupiny o 90%. Slabá čísla byla k vidění v podstatě jen u autobusů, kde se projevila nepříznivá situace v Brazílii, ale nutno podotknout, že vliv na celkové výsledky není vůbec významný. Management společnosti také potvrdil růstové celoroční cíle, když čeká pokračující výrazný růst prodejů, výnosu a zisku.

Při pohledu na graf vidíme také částečnou technickou podporu u současné hladiny okolo 85 euro, kde se titul již několikrát udržel. Na druhou stranu je třeba říci, že pokud by pokračoval pokles celého indexu DAX, nevyhnulo by se to pravděpodobně ani akciím Daimler. V osobních dlouhodobějších portfoliích si dovedeme představit využití případného zmíněného tržního poklesu k navýšení pozice. V rámci TadeFia budeme však volit předem limitovanou ztrátu pomocí stop-loss pokynu na úrovni cca -4%. V případě většího poklesu (ve vzduchu visí hrozba z řeckého vývoje) bychom do pozice opětovně vstupovali až na nižších úrovních. Profit-target stanovujeme v pásmu 92 – 95 euro.

Zdroj: Bloomberg

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.


Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,8093125,13070
USD23,3617324,65828
GBP28,2350029,80200
CHF24,7346326,10737
PLN5,077605,35940

Kompletní informace zde