TradeFio – nákup 2x ETF na energetické tituly (DIG)
Sázka na přehnanou tržní reakci po jednání OPEC a možný krátkodobý růstový protipohyb cen ropy, respektive energetických společností.
K dnešnímu dni zařazujeme do našeho modelového portfolia TradeFio 2x pákové ETF, ProShares Ultra Oil & Gas (DIG), dvojnásobně kopírující index amerických energetických společností, Dow Jones U.S. Oil & Gas Index. Na trhu bylo nakoupeno 80 ks akcií DIG za cenu 55,64 USD. Spekulujeme tak na možný růstový protipohyb energetických titulů, které silně korelují s cenou ropy. Americká ropa WTI se v reakci na včerejším rozhodnutí OPEC, který neodhlasoval snížení objemu produkce této celosvětově významné komodity, propadla o téměř 8% na minima z roku 2010. Domníváme se, že reakce investorů na výsledek jednání ropného kartelu byla přehnaná a zachování denního objemu těžby ropy na nezměněné úrovni (30 mil. barelů) bylo již z větší části v ceně ropy započítáno.
Zdroj:Bloomberg
Ceny ropy klesly od června letošního roku o více než jednu třetinu, a to především v důsledku rostoucí nabídky díky rozmáhající se těžbě z břidlic a pomalejšímu světovému hospodářskému oživení. Z grafu je patrné, že se ropa pohybuje již pět měsíců v sestupném pásmu a hledá si své dno. Ve střednědobém horizontu nevylučujeme pokračující pokles ceny na nová lokální minima, avšak z krátkodobého pohledu se domníváme, že je pravděpodobný růstový protipohyb zpět do sestupného kanálu. Krátkodobý růst mohou podpořit také například prohlášení jednotlivých států či společností ohledně nastínění dalšího vývoje. Zástupce Lukoilu dnes oznámil, že v případě takto nízkých cen ropy i po novém roce začne společnost svoji těžbu snižovat.
Primární předpoklad cílové ceny stanovujeme nad hranicí 61 USD. Limitovanou ztrátu z pozice nastavujeme na úrovni přibližně 5% pod hranicí předchozího lokálního minima.
Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.
Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.