Pegas Nonwovens: rozšířený komentář k výsledkům za 3Q 2014
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens dnes před otevřením trhu oznámil své hospodářské výsledky za 3Q 2014, resp. 9M 2014. Společnost svými výsledky za letošní třetí čtvrtletí překonala naše očekávání na všech úrovních hospodaření. Výnosy meziročně vzrostly o 25,9 % na 60,4 mil. EUR, zatímco náš odhad činil 53,4 mil. EUR. Objem produkce za 3Q 2014 ve výši 24,7 tis. tun byl téměř v souladu s naším očekáváním, avšak Pegasu se podařilo výrazněji, než jsme čekali snížit zásoby, což podpořilo prodeje a zejména díky tomu byly výnosy nad naše odhady. Dobré výnosy se pozitivně promítly do provozních zisků, které tak rovněž překonaly naše prognózy. EBITDA meziročně vzrostla o 35,9 % na 11,9 mil. EUR (náš odhad 10,4 mil. EUR) a EBIT se zvýšil o 56,4 % na 8,2 mil. EUR (my jsme očekávali 7 mil. EUR). Čistý zisk dosáhl úrovně 8,9 mil. EUR (náš odhad 6,7 mil. EUR), když finanční vlivy, včetně čistého kurzového zisku ve výši 3,3 mil. EUR, byly téměř v souladu s naším očekáváním. Lepší než námi odhadovaný čistý zisk tak byl zapříčiněn výhradně pozitivními výsledky na provozní úrovni.
Společnost potvrdila výhled EBITDA na letošní rok, když předpokládá její meziroční nárůst v rozmezí 12 – 22 %. O něco snížila výhled CAPEX, když předpokládá, že jejich úroveň letos nepřesáhne 10 mil. EUR (to je v souladu s našimi odhady).
Výsledky za 3Q 2014 byly nad našimi odhady zejména kvůli lepším než očekávaným výnosům. Dnešní výsledky tak hodnotíme pozitivně.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámoří uzavřelo další seansi ve ztrátě.
- Americké akciové indexy obchodují na konci týdne smíšeně
- Německá burza uzavřela týden v kosmetické ztrátě
- Pražská burza končí týden poklesem
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě za září dle předběžných hodnot na 48,9 b.
- Americká burza otevírá růstově
- Zámořské futures v zelených hodnotách
- FactSet nedosahuje odhady očištěného zisku na akcii výsledky za 4Q ani svým výhledem na fiskální rok
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,14 %), měď (+1,11 %), ropa (+1,02 %), zemní plyn (+0,81 %)
- Vývoj měnových párů: GBP/CZK 28,03