Americké akciové trhy výrazně klesají
Hned v úvodu obchodování se zámořské trhy doslova propadly, když hlavní burzovní indexy klesaly přibližně o 2%.
Propady ze začátku obchodování byly sice následně rychle korigovány, ale indexy od té doby postupně klesají až pod svá denní minima z úvodu obchodování. Index Dow Jones aktuálně ztrácí -2,35%, širší S&P500 padá dokonce o -2,5%. Oba hlavní tržní indexy se pohybují na úrovních z dubna letošního roku. Dalšímu razantnímu výprodeji po včerejším „oddechovém“ čase dnes nahrály data týkající se maloobchodních tržeb, která poklesla více, než se čekalo. Index cen výrobců také nepotěšil svým propadem do záporných hodnot. Akciové trhy a především letecké společnosti také zneklidňují další zprávy o rozšiřujících se případech eboly. Z jednotlivých sektorů aktuálně ztrácí nejvíce finanční tituly (-3,4%), naopak nejmenší propad je k vidění u zdravotnických firem (-1,6%).
Nervozita na trzích je vidět také u akcií největšího světového výrobce čipů Intel, který oznámil dobré kvartální výsledky, zvýšil svůj výhled, přesto akcie aktuálně ztrácejí téměř 5%. Čtvrtletní výsledky představila také Bank of America, které dosažený zisk výrazně snížily soudní vyrovnání a akcie momentálně ztrácejí 6%.
Živo je dnes také na dluhopisových a měnových trzích, výnosy desetiletých americký bondů se letos poprvé dostaly pod 2%, dolar v páru s eurem v jednu chvíli oslabil o 1,8%. Zlato naopak roste o přibližně 0,9%.
Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Wall Street otevírá úterní seanci v záporu, analytik z HSBC snížil doporučení u tří největších bank
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
- Americké akcie přerušují rekordní jízdu, výnosy dluhopisů stoupají
- Americké akcie v úvodní hodině posilují, Intel chce dle Bloombergu zavřít autočipovou divizi
- Americké trhy posilují, cena ropy klesá po íránské reakci
Nejnovější:
- Burza zakončuje smíšeně, čipový sektor trh podržel.
- Smíšené obchodování a „čipovky“ v růstovém tažení
- Akcie na frankfurtské burze dnes oslabily
- Citigroup reportovala solidní výsledky za 2Q, výnosy z obchodování překonaly očekávání
- Pražská burza mírně posílila
- Americké akcie rostou, reportovaly JPMorgan, Wells Fargo, Black Rock, State Street a další
- JPMorgan reportoval za 2Q, pozitivně překvapily výnosy z tradingu a z poplatků ze správy aktiv
- BlackRock ve 2Q zklamal investory čistým přítokem aktiv
- Futures amerických indexů smíšeně, Dow Jones kosmeticky oslabuje, Nasdaq 100 futures +0,73 %
- USA: Index CPI v červnu meziročně vzrostl o 2,7 % při očekávání růstu o 2,6 %