Stavitel luxusních domů Toll Brothers zdvojnásobil zisk
Největší americký stavitel luxusních domů v uplynulém čtvrtletí těžil ze stále silné poptávky po drahém bydlení především v Kalifornii a New Yorku, kde Toll Brothers nabízí dražší domy a byty ze svého portfolia.
Zředěný zisk na akcii vzrostl na 0,53 USD za třetí čtvrtletí letošního fiskálního roku z 0,26 USD za třetí čtvrtletí minulého fiskálního roku.
Tržby meziročně vzrostly o 53 % na 1,06 mld. USD z 689,2 mil. USD. Provozní marže meziročně vzrostla na 12,3 % z 8 %. Podíl prodejních, správních a režijních nákladů poklesl na 10,4 % tržeb z 12,9 %.
Společnost dodala 1444 domů, ve stejném období loňského roku jich dodala 1059. Průměrná cena za dům Toll Brothers vzrostla na 732 tis. USD z 651 tis. USD. Průměrná červencová cena za nově pořízený dům v USA vzrostla na historické maximum 339,1 tis. USD.
Společnost očekává, že v průběhu celého fiskálního roku 2014 dodá mezi 5300 a 5500 domy za průměrnou cenu v rozmezí 710 až 725 tis. USD.
Titul (TOL) v předobchodní fázi posiluje o 0,9 %.
Zdroj: Toll Brothers, Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Americké akcie zatím smíšeně
- Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci v záporu
- Gen Digital: Sadif Investment Analytics snižuje cílovou cenu na 26,83 USD a doporučení na „buy“
- Pražská burza klesala s negativním sentimentem na okolních trzích
- USA: Podnikové zásoby v červenci vzrostly dle očekávání o 0,2 %
- USA: Index realitního trhu dle NAHB v září na 32 b. při očekávání 33 b.
- Wall Street otevírá bez výrazného pohybu
- Colt CZ Group: odhady hospodaření za 2Q 2025
- Thysenkrupp obdržel nezávaznou nabídku na koupi své evropské ocelářské divize
- USA: Průmyslová produkce v srpnu meziměsíčně vzrostla o 0,1 %