Společnost Avago Technologies zdvojnásobila tržby
Singapurský dodavatel polovodičů se sídlem v Kalifornii po uzavření trhů oznámil výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2014.
Tržby (z pokračujících operací) vzrostly téměř na dvojnásobných 1,269 mld. USD z 0,644 mld. za třetí čtvrtletí loňského fiskálního roku. Růst tržeb byl podpořen zvýšenou poptávkou po čipech do chytrých telefonů, které společnost také vyrábí.
Společnost dosáhla záporného čistého zředěného zisku na akcii ve výši 0,65 USD, ve třetím čtvrtletí loňského fiskálního roku dosáhla zředěného zisku na akcii ve výši 0,56 USD. Na záporném výsledku se projevily náklady na akvizice a restrukturalizaci společnosti.
Společnost vyplatila dividentu ve výši 0,29 USD 30. června.
Výsledky Avago Technologies za třetí kvartál fiskálního roku 2014 již zahrnují výsledky z pokračujících operací z akvizice společnosti LSI, která byla dokončena na začátku uplynulého období. Nezahrnují výsledky divizí LSI, které byly následně prodány společnostem Seagate a Intel, ani výsledky společnosti PLX, kterou Avago Technologies koupila po skončení třetího kvartálu.
Z 23 analytiků oslovených agenturou Bloomberg jich akcie Avago Technologies doporučuje 17 ke koupi a 6 držet. Průměrná cílová cena činí 89,53 USD.
Titul (AVGO) v předobchodní fázi posiluje o 4,6 % na 79,90.
Zdroj: Avago Technologies, Reuters
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %




