Cisco ohlásilo meziročně shodné výsledky, plánuje propustit 6 tisíc zaměstnanců
Cisco včera po uzavření trhů ohlásilo výsledky za čtvrtý kvartál svého fiskálního roku. Tržby zůstaly na stejné úrovni jako před rokem, 12,36 mld. USD (-0,5 %). Čistý zisk dosáhl 2,25 mld. USD (-1 %) neboli 43 centů na jednu akcii.
Výsledky překonaly odhady analytiků a vykázaly známku, že to nejhorší už má firma za sebou. Jelikož Cisco nedokázalo vykázat růst již třetí čtvrtletí v řadě, bude nucena propustit šest tisíc zaměstnanců, tedy zhruba 8 % celkové pracovní síly firmy. Do budoucna se společnost hodlá více zaměřit na datová centra, bezpečnost a cloudová řešení.
Za celý fiskální rok pak Cisco reportovalo tržby 47,1 mld. USD (-3 %) a čistý zisk 7,9 mld. USD (-21,3 %). Provozní cashflow kleslo na 12,33 mld. USD (-4,4 %). Společnost se ve velké míře věnuje zpětnému odkupu vlastních akcií. Za celý rok provedla odkup v objemu 9,5 mld. za průměrnou cenu 22,7 USD. Společně s dividendami tak Cisco svým akcionářům letos vyplatilo 13,3 mld. USD. Na takový objem si ovšem musela společnost půjčit, dlouhodobý dluh firmy letos vzrostl o osm miliard a na konci července dosahoval výše 20,4 mld. USD.
Akcie (CSCO) v pre-marketu oslabují o 1,5 % a pohybují se pod cenovou hladinou 25 USD.
Zdroj: Cisco Systems, Inc.
Martin Bernat, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Klidný vývoj na Wall Street
- Pražská burza zakončila rok 2025 růstovou seancí
- Wall Street otevírá na červené nule
- USA: Index cen domů dle FHFA v říjnu meziměsíčně vzrostl o 0,4 % při očekávání růstu o 0,1 %
- Německá burza zakončuje rok 2025 růstem
- Americké futures kontrakty stagnují s mírně klesající tendencí
- TSMC ve 4Q oficiálně zahájila masovou výrobu 2nm čipů
- Vývoj cen komodit: Stříbro +6,98 % na 75,375 USD za unci
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,24
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,28 %), měď (+2,01 %), zlato (+1,01 %)




