Microsoft propustí 18 tisíc zaměstnanců
Microsoft oznámil plán restrukturalizace, který by měl celou organizaci zjednodušit a zároveň sladit strategické cíle s nově nabytou divizí Nokia.
Během příštího roku tak přijde o práci 18 tisíc zaměstnanců Microsoftu, přičemž z důvodu připojení Nokie zanikne 12,5 tisíce pracovních míst. Microsoft v této souvislosti počítá se vznikem nákladů 1,1-1,6 mld. dolarů, kde jsou započteny i náklady na odstupné. Ke konci června Microsoft zaměstnával 99 tisíc pracovníků.
Zdroj: Microsoft
Martin Bernat, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Generální ředitel společnosti NVIDIA mírní obavy z ohrožení softwarového sektoru umělou inteligencí
- Abel v 1Q navýšil pozici v Alphabetu, Ackman naopak tuto pozici redukoval a sází na Microsoft
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
- Wall Street otevírá týden v červeném, výsledková sezóna pokračuje
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




