TradeFio - Nákup 340ks akcií Dialog Semiconductor (DLG)
Od výsledků akcie výrobce polovodičů oslabily o přes 10%. Domníváme se tedy, že titul opět nabízí atraktivní vstup.
K dnešnímu dni navyšujeme naší pozici v akciích německého výrobce power management čipů (PMIC), Dialog Semiconductor (DLG), o 340ks za cenu 12,85 EUR. Titul od zveřejnění výsledků za 3Q oslabil z úrovní u 14,50 EUR, což představuje více jak 10% pokles. Přitom samotné výsledky dle našeho názoru nedopadly tak, aby takovýto pokles ospravedlňovaly. Společnost dokázala ve 3Q zvýšit tržby meziročně o 25% na $219,5m (vs. odhad $222,2m). Marže naopak vzrostla o 180bb na 40%, o což se přičinila pozitivně i nová akvizice iWatt. Díky tomu upravený zisk na úrovni EBIT vzrostl meziročně o 47% na $32,2m (vs. odhad $24,5m). Naproti tomu společnost mírně snížila výhled pro 4Q na úrovni tržeb na $270-$295m (vs. očekávání $309,4m, tedy 9% pod středem odhadu). Firma však očekává, že hrubá marže se bude nadále zlepšovat jak na mezikvartální, tak i meziroční bázi.
Naše teze se opírá o fakt, že firma nadále pokračuje v diverzifikaci své zákaznické základny směrem od Applu, což dokázují i nové dohody se Samsungem na dodání čipů Dialogu do dalších telefonů jihokorejské firmy, tak i nově oznámená spolupráce s tchajwanskou společností Richtek Technology, kdy budou obě společnosti vyvíjet PMIC pro čínský trh. Právě obavy z přílišné závislosti na Applu byly příčinou toho, že se společnost v 1. polovině roku obchodovala s diskontem vůči konkurenci. Přes tyto snahy o diverzifikaci však bude Apple nadále v nejbližší době klíčovým zákazníkem firmy. To však rozhodně není na škodu s ohledem na to, jak pozitivně byly poslední výrobky firmy (nové telefony iPhone, tablety iPad Air a iPad mini) přijaty mezi spotřebiteli.
Z tohoto pohledu tedy očekáváme, že krátkodobá férová cena by se měla pohybovat spíše mezi 14,5-15,5 EUR, přičemž dolní hranici stanovujeme jako první cíl pro realizaci nově dokupované pozice. S ohledem na tento potenciál bychom zvažovali případné zavření pozice pod hranicí 12 EUR.
Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA uzavírá se ziskem
- Americké indexy posilují
- Frankfurtská burza dnes ztrácela
- Pražská burza v závěru týdne mírně klesla
- S&P 500 posiluje, reportovaly Monster, Gen Digital, Take Two, Trade Desk, Block a další
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- Monster Beverage ve 2Q překonal odhady analytiků, v červenci zaznamenal více než 20% růst tržeb
- Vývoj cen komodit: Měď +0,69 % na 4,429 USD za libru
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,45
- Take-Two v 1Q oznámila čisté objednávky nad očekáváním