V Evropě se vybírají zisky, Praha také klesá
Akciové trhy v Evropě dnes dopoledne naplno zasáhlo vybíraní zisků, které si akcie připsaly za poslední měsíc. Pražská burza v tomto ohledu nijak nezaostává.
Naopak patří mezi neztrátovější na starém kontinentě. Index PX klesá o 1,6% na 1 243 bodů. Největší podíl na tom má Komerční banka (-5,8%), která se dnes poprvé obchoduje bez nároku na dividendu 270 CZK. Včerejší ztráty rozšiřuje NWR (-2,4%), nedaří se ani Unipetrolu (-1,0%) a CETV (-1,6%). Samostatnou kapitolou je volný pád ECM (-25%), s jehož akciemi bylo dvakrát pozastaveno obchodování. Česká spořitelna na něj včera podala návrh na insolvenční řízení. ČEZ (-0,2%), Erste (-0,2%) a Telefónica (-0,1%) stagnují těsně pod úrovní svých včerejších closů. Jako jediný míří severním směrem v souvislosti s akvizicí společnosti Ioko KIT Digital (+6,1%). Obchodní aktivita je velmi nízká. Přes nejobchodovanější KB proteklo jen 140 mil. CZK, přes druhý nejaktivnější ČEZ pouze 90 mil. CZK.
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Asijské akcie opět klesají, za týden ztrácí 5 %
- Evropské futures kontrakty v červených číslech
- Očekávané události: Velkoobchodní zásoby, index spotřebitelské důvěry University of Michigan (USA)
- Zámoří končí smíšeně
- Indexy prozatím v převážně kladných číslech
- Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
- Pražská burza mírně dolů
- Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu




