Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Výsledky společností mohou přispět ke stabilizaci a dalšímu růstu akciových trhů

Výsledky společností mohou přispět ke stabilizaci a dalšímu růstu akciových trhů

11.7.2003 10:00

Výsledky společností mohou přispět ke stabilizaci a dalšímu růstu akciových trhů

Následující týdny můžeme na zahraničních trzích očekávat orientaci na výsledky ohlašujících společností, které přinesou údaje o 2. čtvrtletí tohoto roku a také, investory spíše sledované, výhledy na další období. Výsledkovou sezónu v USA zahájí jako obvykle společnost Alcoa (8/7), jeden z největší producentů a zpracovatelů hliníku. Její výsledky mohou poodhalit rozsah skutečného zlepšení situace amerického hospodářství, protože případné oživení poptávky po její produkci může být spojeno se vzestupným trendem ekonomického cyklu v tradičních odvětvích. Podobně sledované budou i výsledky společnosti General Electric. Mezi dalšími společnostmi, které přinesou své výsledky můžeme jmenovat především Yahoo!, Juniper Networks, Genentech a Abbott Laboratories.
Celkově pak můžeme očekávat, že společnosti budou ohlašovat své výsledky na očekávané úrovni, případně mírné lepší. Statistiky hovoří o tom, že zhruba 65% společností potvrzuje případně mírně překoná očekávané výsledky a tento stav potvrzuje také malý počet firem, které přinesly zisková varování v posledním měsíci uplynulého čtvrtletí.
Další důležitou částí jednotlivých ohlášení je také výhled, které společnosti poskytují na další čtvrtletí, případně fiskální rok. Vzhledem k aktuálnímu vývoji americké ekonomiky, můžeme očekávat, že společnosti budou ve svých výhledech spíše mírně optimistické, jelikož do svých úvah započítávají opatření podporující ekonomický růst. Mezi takové můžeme zařadit daňové úpravy, ve firemní sféře týkající se především dividendové politiky, a opatření v oblasti úrokových sazeb.
Současný sentiment na předních zahraničních trzích, především pak v USA, pak stále odráží důvěru investorů v růstový ekonomický vývoj. To se projevuje celkem pevnou oporou indexů při tendencích k jejich oslabení, kdy předchozí tříměsíční růst akciových trhů nedoznal výraznějších korekcí. Poslední tři týdny tak dochází spíše ke konsolidaci pozic a právě ve spojení s výsledky společností za poslední čtvrtletí může dojít k trvalejšímu posunu obchodních pásem jednotlivých indexů mírně nad současné hodnoty i pro následující dva měsíce. Například pokud index Dow Jones Industrial dosahuje aktuálně 9070b., pak dolní úroveň, která bude představovat indikaci k nákupu, může být 8750b., naopak horní mez s indikací prodeje 9600b.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,6526524,96535
USD21,8049323,01508
GBP27,5417329,07027
CHF24,9628026,34820
PLN5,452985,75562

Kompletní informace zde