BUX a WIG20 rostou
BUX a WIG20 rostou
Burzy ve středoevropském regionu posilují, když maďarský BUX si polepšil v dopoledních hodinách o 0,66 % na 21 408,7b. Nejvíce rostou akcie MOL (+1,7 %), EGIS (+1,3 %) a OTP (+0,7 %). Polský index WIG20 přidává 0,4 %, když nejvíce je tažen akciem KGHM (+2,5 %), PGN (+1,8 %) a TPS (+1,1 %).
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
- Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
- Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
- CTP: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu akcií z 22 EUR na 19 EUR, doporučení ponechává na „buy“
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
- Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu




