Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Zdanění dividendy od společnosti Pegas Nonwovens

Zdanění dividendy od společnosti Pegas Nonwovens

5.10.2009 16:56, BAAPEGAS

Zdanění dividendy od společnosti Pegas Nonwovens

Oficiální zpráva od společnosti Pegas Nonwovens:
PEGAS NONWOVENS SA („PEGAS“ nebo “Společnost”) informuje o způsobu zdanění výplaty z účtu emisního ážia s rozhodným dnem 22. září 2009 ve výši 0,90 EUR na akcii. Dividenda byla vyplácena od 29. září 2009.

Obecné podmínky zdanění v Lucembursku
Dle podmínek stanovených lucemburským daňovým právem by výplata z účtu emisního ážia společnosti PEGAS NONWOVENS SA v případě neexistence kapitalizovaných rezerv neměla představovat příjem z cenných papírů a neměla by tedy podléhat srážkové dani v Lucembursku.
Dle “Note de Service L.I.R./N.S. n. 113” vydané finančními orgány v Lucembursku a odstavce 97 § 3 (b) lucemburského daňového zákona, platí, že:
1. v případě neexistence kapitalizovaných rezerv je částka určená ke snížení akciového kapitálu osvobozena od daně z příjmu, pokud je snížení akciového kapitálu ekonomicky odůvodnitelné.
2. v případě existence kapitalizovaných rezerv podléhá částka určená ke snížení akciového kapitálu až do výše kapitalizovaných rezerv vždy plně dani z příjmu; jiné, nežli kapitalizované rezervy tj. kapitál vytvořený vklady akcionářů (akciový kapitál a účet emisního ážia) nemusí podléhat zdanění, pokud je snížení akciového kapitálu ekonomicky odůvodnitelné.

Detaily pro akcionáře – české daňové rezidenty
Dle českého práva včetně zákona o daních z příjmů by výplata z emisního ážia neměla být považována za dividendový příjem. Z tohoto důvodu by tato výplata měla být zahrnuta do celkového daňového základu plátce daně. Dle současného znění zákona o daních z příjmů platí jednotná sazba daně z příjmu fyzických osob ve výši 15 %. Fyzické osoby, jejichž celkový roční zdanitelný příjem (včetně této výplaty) nepřesahuje částku 15 000 Kč a/nebo fyzické osoby pouze s příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání), jejichž ostatní příjmy včetně této výplaty jsou menší nežli 6 000 Kč, nemusí v České republice podávat daňové přiznání. Právnické osoby podléhají 20% dani z příjmu uplatňující se na jejich zdanitelný příjem (zisk) včetně této výplaty, ledaže by výplata emisního ážia byla posouzena jako snížení hodnoty investice dle českých účetních standardů. Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Novotný, finanční analytik Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka. https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,6930325,00797
USD22,5132723,76273
GBP27,3447028,86230
CHF24,5001425,85987
PLN5,112725,39648

Kompletní informace zde