Očekávané výsledky Komerční banky
Očekávané výsledky Komerční banky
Zítra v 10:00 zveřejní své hospodářské výsledky (IAS, nekonsolidované) za rok 2002 Komerční banka.
Očekáváme, že její čisté úrokové výnosy meziročně mírně poklesly asi o 5 procent na 12.513 miliónů Kč, především vlivem nižších úrokových sazeb v ekonomice. KB pravděpodobně nedosáhla svého cíle v oblasti firemních úvěrů, jak dříve avizoval generální ředitel Alexis Juan. Příjem z poplatků a provizí meziročně pravděpodobně stagnoval a předpokládáme, že dosáhl 8.401 miliard Kč.
Celkové provozní výnosy by se tak měly snížit asi o 3 procenta na 23.008 mil. Kč. Provozní náklady však pravděpodobně výrazně poklesly o 15 procent na 12.745 mil. Kč. Zisk před rezervami a opravnými položkami by tak dosáhl meziročního nárůstu 17 procent na 10.263 mil. Kč.
Velkého efektu zřejmě dosáhla Komerční banka rozpuštěním rezerv a opravných položek vytvořených dříve na špatné úvěry. Zisk z běžné činnosti před zdaněním očekáváme ve výši 10.423 mil. Kč a čistý zisk by měl dosáhnout 8.391 mil. Kč. To je asi 220 Kč na jednu akcii.
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,3
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,55 %), měď (-0,54 %) a pšenice (+0,43 %)
- Frankfurtská burza otevírá v mírném záporu
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně oslabuje, Pilulka zveřejnila výsledky
- ČR: Index výrobních cen v srpnu meziročně klesl o 0,8 % při očekávání -0,9 %
- Akciový výhled
- Pilulka zveřejnila výsledky za 1H a 7M roku 2025
- Evropské futures indikují kladné otevření trhu
- Asie uzavírá převážně v zeleném, Nvidia dle čínského regulátora porušila antimonopolní zákon
- Očekávané události: PPI (ČR), průzkum ZEW (Německo, eurozóna), index importních cen (USA)