Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Fio nabízí nové europlatby za bezkonkurenční ceny

Fio nabízí nové europlatby za bezkonkurenční ceny

6.8.2009 10:21

Fio nabízí nové europlatby za bezkonkurenční ceny

Finanční skupina Fio nabízí nyní vedle bezplatného platebního styku v rámci ČR a Slovenska nové europlatby za bezkonkureční ceny - 1 EUR za příchozí platbu, 2 EUR za odchozí platbu. Nabídka platí pro fyzické osoby, podnikatele i firmy.

Fio uvádí na trh novou službu - tzv. europlatby, které výrazně zlevní platební styk v rámci eurozóny, a to až pětinásobně oproti konkurenci. Díky nim budou moci klienti nově posílat platby v EUR do bank v zemích eurozóny za 2 eura, za příjem peněz z těchto bank pak zaplatí jedno euro (v případě odeslání na účet vedený v CZK či doručení na účet v CZK 50 Kč, resp. 25 Kč). Doručení platby přitom může trvat i pouhý jeden pracovní den.

Stejně jako v případě bezplatného tuzemského a česko-slovenského platebního styku mohou službu za stejných podmínek využít fyzické osoby, podnikatelé i firmy. Výhodné europlatby musí splňovat jen několik jednoduchých požadavků na zpracování - zejména zadání čísla účtu ve formátu IBAN a SWIFT kódu banky příjemce (BIC), to vše do 16:00 pro odeslání v daný den. Lze též využít prioritních plateb.

"Již delší dobu jsme registrovali požadavek klientů na zlevnění plateb v rámci EU, který se projevil i zájmem o unikátní systém bezplatného platebního styku v EUR v rámci ČR a Slovenska zprovozněný na začátku tohoto roku. Nové europlatby jsou službou, která bude znamenat další významné úspory pro fyzické a zejména právnické osoby a podnikatele. Do budoucna hledáme i cesty, jak zlevnit ostatní mezinárodní platební styk," komentuje vývoj služeb Finanční skupiny Fio Ján Franek, tiskový mluvčí.

Nové europlatby probíhají přes evropský systém vypořádání plateb TARGET2 (Trans European Automated Real TimeGross Settlement Express Transfer). Pro zaslání platby je třeba v aplikaci internetbanking kliknout na volbu "Převod eurozóna" pod záložkou "Podání pokynu". Více informací o nové službe naleznete zde.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6485226,01648
USD22,7341423,99586
GBP28,7404730,33553
CHF25,6842827,10972
PLN5,706546,02326

Kompletní informace zde