ČEZ dostane emisní povolenky zdarma
ČEZ dostane emisní povolenky zdarma
Včera poslanci schválili, že energetické firmy dostanou část emisních povolenek zdarma po roce 2013. Výměnou za tuto výhodu musí investovat do technologií. Rivalové ČEZu (BAACEZ) si však stěžují na příliš tvrdé podmínky.
BAACEZ roste o 0,29 % na 888,25 Kč ve Spadu.
Související odkazy
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Pražská burza na začátku obchodování stagnuje, dnes se koná valná hromada Coltu a Gevorkyanu
- Akciový výhled
- Asijské akcie opět klesají, za týden ztrácí 5 %
- Evropské futures kontrakty v červených číslech
- Očekávané události: Velkoobchodní zásoby, index spotřebitelské důvěry University of Michigan (USA)




