Philips ve ztrátě
Philips ve ztrátě
Philips Electronics (PHG) zaznamenal v prvním kvartálu ztrátu 59 mil. EUR, když tržby klesly meziročně o 17 % na 5,1 mld. EUR. Splečnost měla ztrátu před úroky, zdaněním a amortizací – EBITA ve výši 74 mil. EUR, analytici očekávali zisk 35 mil. EUR. Společnost plánuje urychlit restrukturalizaci.
PHG včera rostl o 1,66 % na 16,53 USD.
Nejnovější:
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,26 %), zlato (-2,17 %) a ropa (-1,86 %)
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 19. červnu vzrostl o 1,0 %
- KB: Agentura Fitch povrdila rating krytého dluhopisu na stupni „AAA“ se stabilním výhledem
- FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
- Alphabet nahradí v indexu Dow Jones společnost Verizon Communications
- SK Hynix plánuje získat až 29,4 mld. USD prostřednictvím emise ADR na burze Nasdaq
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,23
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,91 %), zlato (-1,36 %) a stříbro (-0,83 %)




