Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Valná hromada Harvardského průmyslového holdingu

Valná hromada Harvardského průmyslového holdingu

24.8.2000 12:20

Valná hromada Harvardského průmyslového holdingu

Včera se uskutečnila řádná valná hromada Harvardského průmyslového holdingu a.s. - v likvidaci a projednala tyto představenstvem navržené body:

1. Zahájení, volba orgánů VH a schválení jednacího řádu VH
2. Výroční zpráva představenstva a činnost společnosti za uplynulé období
3. Zpráva DR k roční účetní závěrce za uplynulé období včetně audit. zprávy
4. Schválení roční účetní závěrky za uplynulé období
5. Změna stanov společnosti
6. Volba likvidátorů
7. Návrh/schválení odměňování orgánů společnosti


Byla schválena roční účetní závěrka společnosti za rok 1999, v němž bylo hospodařeno se ztrátou ve výši 19.227,- tis. Kč, stejně tak jako zpráva dozorčí rady. Neprošly představenstvem navrhované změny stanov, vzhledem k neodstoupení likvidátora nebylo možno jmenovat nového.

Situace ve společnosti je krajně nepřehledná, dle vyjádření předsedy představenstva a bývalého likvidátora Ing. Borise Vostrého je společnost zablokována žalobami minoritních akcionářů. Na mimořádné VH konané 2.12.1999 byl po odstoupení likvidátora B. Vostrého jmenován novým likvidátorem JUDr. Michal Pacovský, i jeho jmenování bylo napadeno žalobami minoritních akcionářů. Letošní nález Nejvyššího soudu vyhověl původní žalobě a vrátil celý případ k pravomocnému dořešení soudu nižší instance s tím, že do pravomocného rozhodnutí celého případu nesmí valná hromada společnosti jmenovat nového likvidátora, což se vztahuje i na případ v prosinci jmenovaného likvidátora Pacovského. Ve společnosti nyní dle představenstva panuje bezvládí, za společnost v likvidaci jedná likvidátor, ten však není zapsán v obchodním rejstříku.

Majetek společnosti, který představuje pohledávka vůči společnosti Viktora Koženého Harvard Capital Management (Worldwide) jištěná směnkami tak nelze dle představitelů společnosti razantněji vymáhat. Navíc představenstvo nebylo schopno podat aktuální informace o stavu majetku v dlužné společnosti ani ve společnostech, které se za směnky zaručily.

Je zřejmé, že situace ve společnosti nahrává Viktoru Koženému, který údajně svůj závazek uznal, ale další jednání je ochoten vést pouze s právoplatnými představiteli HPH, a.s. - v likvidaci. Navíc nepovedené investice v Azerbajdžánu se nepochybně podepíší i na výši likvidačního zůstatku pro akcionáře HPH jehož výplata je však stále v nedohlednu.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,5376025,89940
USD22,5473223,79868
GBP29,1301630,74684
CHF25,3953026,80471
PLN5,727666,04554

Kompletní informace zde