EUR/USD po maloobchodních tržbách bez výraznější změny
EUR/USD po maloobchodních tržbách bez výraznější změny
Maloobchodní tržby, zveřejněné dnes ve 14:30 CET, poukázaly na silnější spotřebu a posunuly USD k silnějším hodnotám. Spolu s maloobchodními tržbami na trhy zapůsobila data jako žádosti o podporu v nezaměstnanosti a dovozní ceny. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti jen lehce ztlumily vliv maloobchodních tržeb a dovozních cen, když se počet lidí nově žádajících o dávky v nezaměstnanosti nepatrně zvýšil.
EUR/USD reagoval na data poklesem o 40 bodů, který ovšem nevydržel a hodnota kurzu se vrátila na původní hodnotu před ohlášením dat, přibližně 1,5420 (spot). S lepšími daty v maloobchodních tržbách se počítalo a posílení USD bylo patrné již v průběhu dne.
Technicky EUR/USD stále doprovází výrazná volatilita, bez výsledného směru pohybu, jako bývá patrné v situacích, kdy se k sobě přibližují klouzavé průměry a trh se pohybuje nejistě do strany. Aktuálně jsou supporty a rezistence tvořeny na grafu rameny trojúhelníku, který se formuje od historického rekordu přes lokální minima a maxima posledních týdnů.
Nyní se EUR/USD na spotovém trhu obchoduje za 1,5400.
Symbol futures: E7M8
Fio, burzovní společnost, a.s., Tomáš Rojík, analytik
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.