Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > USA - zasedání americké centrální banky FED

USA - zasedání americké centrální banky FED

22.8.2000 00:00

USA - zasedání americké centrální banky FED

Úterní zasedání americké centrální banky FED očekávají investoři s velkým zájmem. Na pořadu jednání je totiž rozhodování o nastavení měnové politiky, konkrétně o výši úrokových sazeb na příštích šest týdnů. Po sérii jejich zvyšování v uplynulých desíti měsících se klíčová úroková sazba vyšplhala na 6,50 procenta.
Velice příznivá makroekonomická čísla, která byla zveřejněna v posledních týdnech, však dávají naději, že období přitvrzování měnové politiky je již u konce. Přes rostoucí ceny ropy se míra inflace pohybuje na minimálních hodnotách, tempo růstu maloobchodních tržeb ztrácí na rychlosti a pokles nezaměstnanosti se zastavil. Stále častěji se tak objevují signály, že centrální bance se podařilo zabránit tolik obávanému přehřátí americké ekonomiky. Proto očekáváme, že na úterním zasedání FEDu budou ponechány úrokové sazby beze změny.
Přestože je tento krok FEDu ze strany investorů očekáván, bude mít na ceny akcií pozitivní vliv zejména pak v delším období. Vyšší úroveň úrokových sazeb totiž brzdí růst společností, neboť zdražuje jejich zdroje. Navíc pro investory se stávají relativně výhodnější jiné finanční instrumenty (např. dluhopisy, bankovní vklady) a tedy diskontují předpokládané budoucí peněžní toky pramenící z vlastnictví akcií vyššími hodnotami. Cena akcií pak logicky klesá.
Příznivé úterní rozhodnutí tak může být signálem pro start nové býčího trendu na amerických akciových trzích, které vystřídá období propadů a stagnace zahájeného březnovým dramatickým poklesem akcií společnosti Microsoft.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twitteru Fio banka na Facebooku Fio banka na Google+ Fio banka na Youtube

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,2093226,42268
USD21,4751822,50882
GBP28,7471830,13082
CHF21,6905022,73450
PLN5,846796,12821

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X