Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Komise zahájila správní řízení s Českými radiokomunikacemi

Komise zahájila správní řízení s Českými radiokomunikacemi

20.3.2002 12:23, BAACRADI

Komise zahájila správní řízení s Českými radiokomunikacemi

Tisková zpráva Komise pro cenné papíry v plném znění

"Komise zahájila správní řízení s Českými radiokomunikacemi Komise pro cenné papíry (Komise) dnes 20. března 2002 zahájila správní řízení s Českými radiokomunikacemi (ČRa) kvůli možnému porušení průběžné informační povinnosti emitenta registrovaných akcií. Zároveň Komise vydala předběžné opatření, kterým uložila ČRa neprodleně uveřejnit všechny skutečnosti, které mohou vyvolat významnou změnu kurzu akcií a které souvisejí s body programu mimořádné valné hromady svolané na 8. dubna 2002 (fúze společnosti, snížení základního kapitálu, prodej podílu v Radiomobilu atd.), a dále pak identifikovat akcionáře, na jejichž žádost je mimořádná valná hromada svolávána, včetně výše jejich podílu na hlasovacích právech.

Dne 15. 3. 2002 poskytly ČRa oznámení o konání mimořádné valné hromady organizátorům veřejných trhů cenných papírů (burze a RM-Systému). Z uvedeného programu jednání mimořádné valné hromady vyplývá, že má projednávat záležitosti, které mohou podstatně a bezprostředně ovlivnit činnost, jakož i samotnou existenci ČRa. Takové skutečnosti je třeba považovat za kurzotvorné. Podle zákona je emitent registrovaných akcií povinen během roku bez zbytečného odkladu uveřejňovat podstatné změny, které nejsou veřejně známy a které se týkají hospodářské, zejména finanční situace emitenta nebo jiných skutečností, které mohou vyvolat významnou změnu kurzu jím vydaného cenného papíru. Vzhledem k podezření z porušení průběžné informační povinnosti v souvislosti s plánovaným programem mimořádné valné hromady, kdy trh trpí nedostatkem relevantních informací a tento nedostatek významně může významně ovlivňovat kurz akcií ČRa, považuje Komise za nezbytné, aby společnost učinila kroky směřující k neprodlenému poskytnutí takových informací.

Na tento postup Komise navazoval krok organizátorů veřejných trhů, kteří dnes rozhodli o dočasném pozastavení obchodování s akciemi ČRa.

Radka Procházková
tisková mluvčí"

zdroj: Komise pro cenné papíry


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7467926,12021
USD22,8197624,08624
GBP29,4147631,04724
CHF25,6200627,04194
PLN5,780446,10126

Kompletní informace zde