Novartis ohlásil výsledky za 1Q, zisk vzrostl o 10%
Novartis ohlásil výsledky za 1Q, zisk vzrostl o 10%
Novartis AG (NVS) , basilejský farmaceutický gigant, ohlásil výsledky za 1Q, když čistý zisk vzrostl o 10% díky 9% nárůstu tržeb. Zisk dosáhl 2,32 mld.USD / 1,02 USD na akcii oproti 2,17 mld.USD / 92c z předchozího roku. Zisk z probíhajících operací byl 1,02 USD na akcii. Tržby vzrostly z 9,13 na 9,91 mld.USD. Odhady analytiků počítaly se ziskem 85c a tržbami 9,52 mld. USD. Společnost očekává roční nárůst zisku okolo 5%. Výsledky za druhý kvartál budou ovlivněny poklesem tržeb z důležitých léků v roce 2007.
Akcie Novartisu jsou na ceně 49,94 USD/a.
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




