EUR/USD nerozhodný
EUR/USD nerozhodný
V posledních dnech přestává být obchodování na EUR/USD zajímavé. Měnový pár EUR/USD se pohybuje od jedné hranice obchodního rozsahu ke druhé. Obchodníci stále nevědí, jestli pokračovat v oslabování USD, tedy růstu EUR/USD přes rekordní maxima, nebo jestli začít rozsáhlejší protipohyb a dovolit USD posílit.
Dnes EUR/USD (spot) dosáhl na maxima 1,5873 a minima 1,5808. Přesto, že denní rozsahy zhruba od konce března nejsou nejmenší, tak ve výsledku není na EUR/USD patrný žádný směr.
Na grafu se vytváří trojúhelník, který je shora omezen rekordními maximy a zdola růstovou trendovou linkou. Do proražení trojúhelníku na jednu nebo druhou stranu nemůžeme očekávat zajímavější vývoj než doposud. Aktuálně se EUR/USD spot obchoduje za 1,5850.
Dnes jsou na programu následující data, která by mohla mít na EUR/USD vliv: NY Empire State Manufacturing Index a PPI ve 14:30 CET.
Symbol futures: E7M8
Fio, burzovní společnost, a.s., Tomáš Rojík, analytik
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml
Nejnovější:
- S&P 500 odepisuje 0,35 %
- V USA indexy oslabují
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 19. prosinci poklesly o 166 mld. kubických stop
- Německé akcie uzavřely pondělní seanci s nevýrazným ziskem
- ČEZ: Ministerstvo životního prostředí požaduje řadu studií k umístění reaktorů v Tušimicích
- Pražská burza v předposlední obchodní den mírně oslabila
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v prosinci na -10,9 b. při očekávání -6 b.
- Americké akcie na začátku obchodování oslabují
- USA: Pokračující prodeje domů v listopadu meziměsíčně vzrostly o 3,3 % při očekávání růstu o 0,9 %
- Americké futures kontrakty klesají




