Microsoft dostal pokutu 899 mil. EUR od EU
Microsoft dostal pokutu 899 mil. EUR od EU
Evropská Unie dnes rekordní udělila pokutu softwarové společnosti Microsoft Corp. v hodnotě 899 mil. EUR ($1,35 mld.). Důvodem je porušení sankcí uvalených na společnost v souvislosti s porušováním antimonopolních pravidel EU. Jedná se o nejvyšší pokutu, kterou komise EU udělila jedné společnosti. Celková částka, kterou bude Microsoft muset zaplatit se tímto rozhodnutím vyšplhala na 1 ,68 mld. EUR. Společnost byla již dříve penalizována částkou 778 mil. EUR za to, že zneužila svoji dominantní pozici na trhu a nepodřídila se rozhodnutí antimonopolního úřadu.
Akcie MSFT oslabují v předobchodní fázi na $28,28/a (-0,35%).
Související odkazy
- Generální ředitel společnosti NVIDIA mírní obavy z ohrožení softwarového sektoru umělou inteligencí
- Abel v 1Q navýšil pozici v Alphabetu, Ackman naopak tuto pozici redukoval a sází na Microsoft
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
- Wall Street otevírá týden v červeném, výsledková sezóna pokračuje
Nejnovější:
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Pražská burza na začátku obchodování stagnuje, dnes se koná valná hromada Coltu a Gevorkyanu
- Akciový výhled
- Asijské akcie opět klesají, za týden ztrácí 5 %




