Po negativním otevření by měly trhy posilovat
Po negativním otevření by měly trhy posilovat
Americké akciové trhy otevřely podle očekávání mírně negativně (Nasdaq -0,66%), ovšem v prvních minutách otočily směr a vydaly se vzhůru k nulovým a posléze i kladným hodnotám. Jako obvykle, jedná se o rozkolísání po otevření, podle mého názoru ale na trhu převládne pozitivní nálada a akcie dnes sice mírně, ale přesto posílí. V 16:00 se čeká spotřebitelská důvěra a myslím si, že skutečnost bude velice blízko očekávání a trhem by měla být přijata pozitivně. Ke spekulaci bude možno také využít poslední půlhodinu, kde možná zavládne určitý trend v souvislosti s uzavíráním pozic před koncem týdne.
Nejnovější:
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
- Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
- USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
- USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.




