Pražská burza zahájila týden poklesem
Pražská burza zahájila týden poklesem
Pražská burza reagovala na poklesy globálních akciových trhů a v úvodu týdne si odepsala –0,58%. Index uzavíral na 1836 bodech, aktivita obchodování i nadále zůstala velmi nízká. Pokles zasáhl téměř celé spektrum spadových titulů, nejvíce záporných bodů bylo způsobeno poklesem Erste Bank na 1670 Kč (-1,15%). Výrazně ztrácel i realitní sektor, když si ECM a Orco odepsaly okolo 1,5%. Po předchozích nárůstech zkorigovalo CME (2070 –0,86%). Zentiva nakonec uhájila psychologickou hranici 1400 Kč (-0,63%). Do kladného teritoria se přehoupl pouze Philip Morris (10840 Kč +0,6%) a Unipetrol (285 Kč +0,27%). Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, makléř Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka. https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje
- Pražská burza v úvodu týdne posiluje
- Asijsko-pacifický region v pondělní seanci převážně posiluje
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22




