SOX pomáhá Nasdaqu vzhůru
SOX pomáhá Nasdaqu vzhůru
Během dnešního obchodování se daří především petrochemickým společnostem, klesající zásoby surové ropy a rostoucí poptávka po benzinu ve Spojených státech napovídají, že zisky patrně i nadále v tomto sektoru slušně porostou. Dalším z plusových titulů je společnost General Motors Corp. (GM), tento výrobce automobilů překvapil investory, když dosáhl v posledním kvartálu očekávaných hospodářských výsledků a nenásledoval tak např. Ford Motor Company (F), která se potácí v problémech. Dalším tahounem růstu je polovodičový sektor (SOX +4,4%) v reakci na zprávu, že objednávky mikroprocesorových součástí v červnu vzrostly, investoři patrně soudí, že to nejhorší v tomto sektoru je již za námi. V poslední půl hodině se Nasdaq vydal poměrně prudce vzhůru a dostal se zpět na otevírací hodnoty.
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




