Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Intel – naše cílová cena dosažena a co dál?

Intel – naše cílová cena dosažena a co dál?

12.10.2006 12:22, INTC

Intel – naše cílová cena dosažena a co dál?

Včera se podařilo akciím světového výrobce procesorů – Intelu (INTC) dosáhnout naší cílové ceny 21 USD/akcii. Od vydání našeho investičního doporučení (2/8/2006) akcie Intelu posílily o 19 %. Během této doby Intel začal distribuovat své zlomové dvoujádrové procesory Core 2 Duo. Srovnávací testy ukázaly, že Core 2 Duo je výrazně rychlejší a jeho konkurenci Athlon 64 FX-62 od AMD suverénně poráží, a to někdy o více než 50 %. Jak v oblasti grafické a herní, tak i aplikační. AMD zatím může konkurovat jen cenou. AMD ale do konce roku chce předvést svůj nový čtyřjádrový procesor. Ten ovšem chystá i Intel.
V úterý 17. října po skončení obchodního dne v USA bude Intel zveřejňovat své hospodářské výsledky za uplynulý kvartál. V průměru se očekává zisk na akcii ve výši 17,6 centů, což by znamenalo mezičtvrtletní nárůst čistého zisku o 2 centy z předchozích 15 centů. Vzhledem k tomu, že Intel nyní ještě více snižuje ceny svých starších procesorů, aby vyklidil sklady, a meziroční propad zisků v září z prodeje mikroprocesorů v celém sektoru poklesl o 6,8 %, stavíme se k těmto odhadům kvartálního zisku zdrženlivě. Podstatný ovšem bude i ziskový výhled společnosti pro nadcházející období, který by měl rozpustit případné pochybnosti o potenciálu tohoto gigantu. Nejziskovější vánoční období nás teprve čeká.
Vzhledem k výše uvedeným okolnostem spatřujeme akcie společnosti Intel i nadále jako perspektivní součást portfolia s možnou krátkodobou korekcí v případě nepříznivých hospodářských výsledků za uplynulé čtvrtletí.
Krátkodobým investorům, či těm s větší averzí k riziku, doporučujeme na současných cenách uzavřít pozici a realizovat tak slušný zisk. Ostatní investoři si částečným odprodejem též mohou zakonzervovat zisk, ale více než polovinu vlastněných akcií INTC jim doporučujeme v portfoliu ještě ponechat na dlouhodobější držení.
Na základě analýzy grafu akcií Intel, prokázané vysoké konkurenceschopnosti nového procesoru, který Intel dodává na trh nejrychleji v dosavadní historii společnosti, a stále se zlepšujícího výhledu hospodaření zdviháme zároveň naši cílovou cenu na 24 USD/akcii.
Fio, burzovní společnost, a.s., Jana Havelková, makléř Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními. Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s. Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd. Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,1946125,53739
USD22,5434323,79457
GBP28,6898730,28213
CHF25,4872426,90176
PLN5,576455,88595

Kompletní informace zde