Investoři se obávají o růst ekonomiky
Investoři se obávají o růst ekonomiky
Po pozitivním openu se americké indexy nacházejí momentálně v mínusu. Skokový pokles o zhruba půl procenta způsobila zpráva o prodeji existujících domů. Po krátké konsolidaci pokles indexů pokračuje dál. Údaj o prodejnosti byl netrpělivě očekávaný. Červencový pokles o 4,1% je výrazněji větší, než předpoklady analytiků. Došlo rovněž k revizi údajů za červen, když skutečný pokles byl větší, než původně oznámených 1,3%. Nová hodnota za červen je pokles o 1,6%. Z dat je patrné, že trh s nemovitostmi je velmi křehký. Díky značnému nárůstu úrokových sazeb v posledních letech a růstu cen nemovitostí čím dál více ubývá zájemců o koupi domů. Je zřejmé, že nové kupce přilákají pouze levnější ceny. Nemovitostní trh je důležitý pro celou ekonomiku a tak jak je v tuto chvíli slabý, může být slabá i ekonomika. Investoři se čím dál víc obávají, a tyto data tomu nahrávají, zda zásahy FEDu v minulých obdobích nezpomalily ekonomický růst příliš. Dalším střípkem do skládačky budou zítra zveřejňované data o prodeji nových domů a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Je pravdou, že pokud tyto data rovněž potvrdí zpomalování ekonomiky, nebude FED tlačen k dalšímu růstu sazeb, což by bylo pozitivní. Na druhou stranu bude důležité, jak si v těchto podmínkách povedou jednotlivé společnosti a na kolik to ovlivní jejich budoucí zisky.
Z indexu Dow Jones nejvíce oslabují akcie obchodních řetězců. Index Nasdaq-100 má svoji první hladinu podpory na úrovni 1.553 bodů.
Fio, burzovní společnost, a.s., David Brzek
Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
Nejnovější:
- Smíšené obchodování a „čipovky“ v růstovém tažení
- Akcie na frankfurtské burze dnes oslabily
- Citigroup reportovala solidní výsledky za 2Q, výnosy z obchodování překonaly očekávání
- Pražská burza mírně posílila
- Americké akcie rostou, reportovaly JPMorgan, Wells Fargo, Black Rock, State Street a další
- JPMorgan reportoval za 2Q, pozitivně překvapily výnosy z tradingu a z poplatků ze správy aktiv
- BlackRock ve 2Q zklamal investory čistým přítokem aktiv
- Futures amerických indexů smíšeně, Dow Jones kosmeticky oslabuje, Nasdaq 100 futures +0,73 %
- USA: Index CPI v červnu meziročně vzrostl o 2,7 % při očekávání růstu o 2,6 %
- USA: Newyorský výrobní index v červenci na 5,5 b. při očekávání -9,2 b.