Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > INTC - doporučení akumulovat se střednědobým horizontem

INTC - doporučení akumulovat se střednědobým horizontem

2.8.2006 12:18, INTC

INTC - doporučení akumulovat se střednědobým horizontem

Světový výrobce procesorů - Intel (INTC), který se obchoduje na svém 3letém minimu, plánuje velký comeback v podobě dvoujádrového procesoru Core 2 Duo. Jedná se o procesor, který na jednom čipu bude mít umístěny dvě jádra. Tím dojde ke zvýšení výkonu počítače až o 40%, takže uživatel bude moci provádět více paměťově náročných operací najednou. Zároveň má ale tento procesor výrazně nižší spotřebu energie a sníží se i tolik vývojově problémové zahřívání. Právě toto jsou velké výhody oproti loni představenému Pentiu D, které sice dvě jádra využívá, ale za podstatně vyšší spotřeby a nízkému výkonu. Tato nová technologie, jež by se postupem let měla přes 4 jádra dostat až k několika stovkám jader, představuje asi takový zlom ve vývoji, jako představení Pentium procesorů před 13 lety. Mezi první společnosti, které budou nabízet systémy založené na těchto procesorech, se hlásí Dell, Hewlett-Packard a Gateway. Během dvou měsíců tak Intel plánuje dodat na trh alespoň milion těchto procesorů a rozpoutat velkou reklamní kampaň. Tržby z prodeje zmíněných procesorů by se tak mohly promítnout již do hospodářských výsledků za tento kvartál.
Jeho největší rival – AMD drží alespoň „na papíře“ s Intelem v tomto ohledu krok. Jeho dvoujádrové procesory mají prý být na trhu ještě letos. Zda se ovšem výkonností a spotřebou budou moci Core 2 Duo vyrovnat, je otázkou. Rozhodne zde patrně cena. Cenovou válku, která mezi oběma výrobci procesorů v současnosti zuří, v posledním roce vyhrával spíše AMD. Ale zdá se, že i zde se hodlá Intel „polepšit“ a v uplynulém měsíci zlevnil své výrobky až o 61%.
Intel se tak dostává z nejhoršího období od roku 2004, i když hospodářské výsledky za uplynulý kvartál byly opět zklamáním. Čistý zisk poklesl o 57 % (885 mil. USD), tržby o 13 % (8 mld. USD). Intel se snaží špatnou hospodářskou situaci řešit a prohlásil, že propustí asi tisíc manažerů. Spekuluje se i o dalších propouštěních. Dále se rozhodl pro novou strategii, kdy bude obměňovat stávající architektury procesorů každé dva roky oproti stávajícím 4-6 rokům.
Intel se v současnosti obchoduje u hranice 17,60 USD/akcii. Spatřujeme tuhle cenou úroveň jako zajímavý výchozí bod pro střednědobou investici do silné a relativně stabilní společnosti zařazené do indexu DJIA. Doporučujeme proto INTC na současných cenách k akumulaci s cílovou cenou 21 USD a její možnou další úpravou.

Fio, burzovní společnost, a.s., Jana Havelková, makléř Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními. Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s. Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd. Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou. Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,5813825,94562
USD23,0338224,31218
GBP28,6889030,28110
CHF25,3563826,76363
PLN5,701056,01745

Kompletní informace zde