Americké trhy opět otevírají se ztrátou
Americké trhy opět otevírají se ztrátou
Americké trhy během počátečních obchodů ztrácejí, když příznivá maloobchodní inflace v US neuklidnila investory, kteří se obávají, hlavně díky hlubokým propadům na zámořských burzách a v komoditních cenách, že světová ekonomika poroste pomalu. DJIA ztratil 24b. na 10 769b., Nasdaq – 8b., 2 084b. a S&P 500 – 3b. 1 233b.
Související odkazy
Nejnovější:
- Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD
- Qualcomm do fiskálního roku 2029 cílí na roční tržby přesahující 15 mld. USD z AI datových center
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
- Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
- Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
- CTP: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu akcií z 22 EUR na 19 EUR, doporučení ponechává na „buy“
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
- Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)




