Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Hospodářství Německa a vývoj indexu DAX

Hospodářství Německa a vývoj indexu DAX

31.5.2006 13:00

Hospodářství Německa a vývoj indexu DAX

Počet nezaměstnaných v Německu zažil největší pokles v tomto roce díky rostoucí spotřebitelské důvěře, která se pohybuje na 15-letých maximech a tím podporuje i ochotu firem vytvářet další nová místa. Tato situace vytváří i nadále pevnější základ pro budoucí růst největší evropské ekonomiky. Počet nezaměstnaných poklesl o 93tis. a to na 4,6 mil. Tržní očekávání však bylo pouze na hranici 20 tis. Celková míra nezaměstnanosti poklesla z 11,3 % na 11%. Čísla však zůstávájí i nadále velmi vysoká a nad průměrem EU, který se pohybuje kolem 8%.
Německá ekonomika i nadále sílí především díky zvyšujícím se exportům, což také napomáhá ke snížení nezaměstnosti. V očekávání také zůstává možné zvýšení předpokladu růstu ekonomiky na 6-ti letá maxima. Stabilní růst mezd a zároven snižování nákladů na práci činí Německo více konkurenceschopné. Německo vykázalo nejmenší nárůst nákladů z původní EU-15 v roce 2005 ve srovnání s rokem předchozím. Tato data byla uveřejněna Statistickým úřadem v Německu.
Rostoucí spotřebitelská důvěra nemá pozitivní vliv pouze na nezaměstnanost, ale také na maloobchodní prodeje, které vzrostly na nejvyšší míry za poslední 2 roky a to o 2,8%. Tržní očekávání bylo na hranici 1,5% růstu.Pozitivní ekonomické důsledky Německo očekává i od pořádání mistrovství světa ve fotbale, ktekré začíná 9. června. Pomůže tak vytvořit zhruba 50 tis. nových dočasných míst a 20 tis. stálých míst.
Momentálně se německý index DAX nachází pod stejným výprodejním tlakem, jako většina evropských emerging markets. Výprodejní tlakům se však nevyhýbají ani americké indexy, kde i nadále panuje nervozita z obav o ekonomický růst a zvyšování úrokových sazeb. Akciové trhy na tuto nejistotu reagují propadem a tato nejistota se přenáší i na index DAX, který těmto výprodejům podléhá. I přes to, že se nacházíme v krátkodobém období "nervozity a nejistoty" faktem zůstává, že se index DAX stále nachází v dlouhodobě rostoucím trendu. I nadále může index DAX podléhat negativnímu sentimentu na trhu a ztrácet, nicméně z dlouhodobého pohledu zůstává výhled rostoucího trendu. Střednědobý support se nachází na psychologické hranici 5500, následovaná 5470 , které se však nachází mimo krátkodobý rostoucí trend. Silný support se nachází na hranici 5250. Krátkodobá rezistenční hranice momentálně leží na 5870.

Fio, burzovní společnost, a.s., Martin Havlan, finanční analytik

Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními. Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s. Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., ČESKÝ TELECOM, a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd. Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolu. Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,5604625,92354
USD23,0844224,36558
GBP28,7628530,35915
CHF25,3038326,70817
PLN5,661205,97540

Kompletní informace zde