Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Jak číst v doporučení velkých investičních domů – příklad pro investory – Sandisk (SNDK)

Jak číst v doporučení velkých investičních domů – příklad pro investory – Sandisk (SNDK)

15.12.2005 20:10, SNDK*

Jak číst v doporučení velkých investičních domů – příklad pro investory – Sandisk (SNDK)

Akcie známého lídra na poli flash-pamětí – Sandisk (SNDK) dnes zpevňují o více než 7% na základě upgradu „na buy“ (target 69$) ze strany zvučného finančního domu Citigroup. Ten doporučuje titul k nákupu na základě očekávání pokračující silné poptávky po flash pamětích, které by měly v budoucnu přispívat k dalšímu výraznému růstu zisku a tržeb společnosti. Citigroup současně zvedl ziskové projekce pro následující roky přibližně o 6%. V této souvislosti je nicméně nutno podotknout, že titul se aktuálně obchoduje při očekávaném P/E v blízkosti hodnoty 30, což je u hardwarových výrobců nadprůměrné číslo, kdy např. v sektoru pevných disků jsou očekávané veličiny přibližně třetinové!

Nahlédněme na nákupní doporučení, přestože je „podloženo“ zlepšeným fundamentem, z pohledu technické analýzy. Zde se zdá být více než patrné, že Citigroup se výrazně opřela o technické indikátory, které hrají danému doporučení do karet.

Již včera vydal nákupní signál „zvučný“ indikátor MACD po předchozí indikaci „sell“ nad úrovní 60$. V růstové fázi se současně vyskytuje často využívaný Stochastics Oscilator spolu se známým Parabolic SAR. Při síle jména bankovního domu se dalo očekávat výrazně pozitivní přijetí daného doporučení (na rozdíl od méně známé nebo hodnocené finanční spol.), které dopomohlo k vygenerování nákupního signálu i u indikátoru DMI. Nutno dodat, že všechny zmiňované indikátory TA vykazují v tomto roce nejvyšší úspěšnost. Nákupní signály dokládáme na přiložených obrázích.

Tento příklad vhodně demonstruje časování nákupních doporučení (platné samozřejmě i pro opačný případ) až při získání dostatečné podpory i u TA, které na amerických trzích hraje důležitou roli. Z tohoto pohledu je tak viditelný jistý „alibizmus“ finančních domů, které častokrát přichází se svými doporučeními až po výrazném pohybu ode dna či maxima kurzu.

Pro investory, resp. krátkodobé hráče tak platí důležitá poučka snažit se PŘEDCHÁZET těmto doporučením při využití zmiňovaných nástrojů TA, kdy vhodné načasování investice/spekulace dokáže přinést zajímavé ziskové pohyby. Pro investory nicméně dodáváme, že fundamentální stránka společnosti by při posuzování titulu neměla zůstat v ústraní podobně, jako činíme v našich doporučeních.

Zdroj: Bloomberg


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0656925,40131
USD22,1435323,37247
GBP28,1401329,70187
CHF24,3707325,72327
PLN5,658575,97263

Kompletní informace zde