TradeFio - nákup 65 ks akcií SDS
Zahajujeme budování pozice na pokles US indexu S&P 500.
K dnešnímu dni začínáme budovat spekulativní pozici na pokles amerického akciového indexu S&P 500, pomocí 2X reverzního ETF, ProShares UltraShort S&P500 (SDS), 65 kusů za cenu.
Většina světových akciových trhů si od začátku roku připsala silné zisky a samotný index S&P 500 ke včerejšímu dni posílil o 15,7%. Zároveň tak posunul svá historická maxima na nové úrovně. Za tímto růstem stojí především pokračující politika centrálních bank, které trhy zaplavují levnou likviditou. To se odráží v rekordně nízkých úrokových výnosech na tradičních investičních instrumentech jakými jsou státní dluhopisy. To nutí investory k tomu, aby se poohlíželi po rizikovějších aktivech, které nabízejí výrazně vyšší výnosy (jako jsou HY dluhopisy, a především pak akcie). Dále se na optimistické náladě podílely i zlepšující se čísla z US ekonomiky (realitní trh, klesající nezaměstnanost).
Domníváme se však, že z technického pohledu indexy na současných úrovních vykazují známky překoupenosti a příliš velké euforie. Příkladem budiž graf níže, kde žlutá čára indikuje počet akcií (procentuální podíl), které se pohybují nad 50 denním MAVG, který se blíží extrémním hodnotám. Graf pod ním pak signalizuje podíl akcií, jejichž ukazatel RSI přesahuje hranici 70, což značí známky překoupenosti. Poslední graf (modrá linie pak značí kumulativní index rostoucích a klesajících akcií), který je rovněž na extrémních hodnotách.
Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




