Wall Street oslabila
Wall Street oslabila
Americké indexy se propadly do záporného teritoria, když po smíšeném vývoji ve větší polovině seance převládly s blížícím se závěrem prodejní pokyny. Největší ztráty zaznamenávají utility (-1,5%) a firmy podnikající v počítačovém sektoru. V indexu DJIA nejvíce oslabuje Caterpillar a General Motors, když obě dvě neuspokojily tržbami za poslední měsíc.
Nejnovější:
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v květnu vzrostl o 0,7 %, výdaje se také zvýšily o 0,7 %
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD
- Qualcomm do fiskálního roku 2029 cílí na roční tržby přesahující 15 mld. USD z AI datových center
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů




