Na amerických trzích panuje příznivá nálada, indexy solidně zpevňují
Na amerických trzích panuje příznivá nálada, indexy solidně zpevňují
Americký trhům po včerejší „odpočinkové“ seanci opět vládne býčí nálada při uspokojivém úvodu výsledkové sezony. Lepší než očekávaná čísla zvučných společností upevňují sebevědomí investorů s pokračujícím nákupním apetitem i přes atak horních úrovní akciových indexů (DJIA 4 měsíční max., Nasdaq dokonce 4 leté max!) spolu s cenami ropy v blízkosti 60$/barel. Reportující společnosti – IBM i Merrill Lynch (ML) po lepších číslech shodně zpevňují o 2,5%. Na špici blue-chipového indexu se dnes drží akcie Caterpillaru (CAT +3,8%), který svá čísla zveřejňuje 21.7., naopak ve své cestě dolů po nepřesvědčivých výsledcích pokračují akcie spol. Citigroup (C -1,4%).
V případě pozitivních výsledků IT gigantu – spol. Intel (INTC- oček. zisk. 32,4c/a) a internetové spol. Yahoo! (YHOO – oček. zisk 13c/a) reportující dnes po closu tak získá Nasdaq, poprvé od června r. 2001, možnost zaútočit na psychologickou úroveň 2200b. Zároveň ale bude důležité hodnocení stavu ekonomiky očima šéfa Fedu A.Greenspana, které je na pořadu v následujících 2 dnech.
V návaznosti na oznámování čtvrtletních výsledků dodáváme, že dnes po skončení obchodního dne reportuje kvartální data též největší výrobce pevných disků Seagate (STX), kdy se očekává zisk ve výši 51c/a při tržbách 2,1 mld.$. Pro 3Q pak analytici predikují profit 54c/a spolu s tržbami 2,2 mld. $.
Nejnovější:
- ČEZ: Zvyšujeme cílovou cenu z 834 Kč na 1044 Kč, doporučení snižujeme z "držet" na "redukovat"
- Frankfurtská burza uzavřela týden poklesem
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké futures oslabují, dnes však zůstanou americké burzy zavřené kvůli Dni nezávislosti
- Sellier & Bellot patřící pod Colt CZ Group podepsal pětileté partnerství na dodávky střelného prachu
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,54 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů
- Německo: Index PPI v květnu meziročně vzrostl o 0,3 % v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,65 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1769