Seagate (STX) potvrdil očekávání – zvyšuje ziskový výhled i dividendu
Seagate (STX) potvrdil očekávání – zvyšuje ziskový výhled i dividendu
Hlavní producent pevných disků – Seagate (STX) – titul nadále držený v našem modelovém portfoliu – včera po closu upřesnil finanční výhled pro toto čtvrtletí. V daném období aktuálně očekává profit minimálně 36c/a při tržním konsenzu 33c/a (vloni 7c/a), tržby by měly meziročně vzrůst o 35% na 1,87 mld.$ (oček. 1,86 mld.$). Za lepšími čísly stojí především zvýšená poptávka na poli podnikových serverů, stejně tak v mobilních zařízeních (notebooky a MP3 přehrávače). Nová generace disků s většími kapacitami a rychlejším přenosem současně umožnila za stávajících tržních podmínek nadále zvyšovat hrubou marži, která by měla činit min. 23% (vloni 21,7%).
Současně hlavní akcionář New SAC (vlastní 209,5 mil. akcií - 44,3%) oznámil záměr nadále snižovat pozici ve společnosti přibližně na polovinu formou několika prodejních tranší.
Reportované výsledky hodnotíme velmi pozitivně. Dokládají nejen výrazné meziroční zlepšení podmínek v diskovém sektoru na pozadí rostoucí poptávky v jednotlivých IT sektorech, současně se ale podařilo Seagatu integrovat do spotřebitelského segmentu, což dokládá úspěch v prodeji známého produktu Applu – iPod, s kterým Seagate úzce spolupracuje.
Význam solidních výsledků bude nicméně do určité míry eliminován plány hlavního akcionáře, které mohou vyústit v obavy investorů ze zvýšené nabídky akcií Seagatu na trhu. Případný lokální pokles k 18$ úrovni považujeme za atraktivní pro vstup do dlouhé pozice, očekáváme, že titul v následujících měsících opětovně překoná hranici 20$.

zdroj: Bloomberg
Nejnovější:
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 24. říjnu vzrostly o 74 mld. kubických stop
- Wall Street v úvodu ztrácí, pokračuje výsledková sezóna
- Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny
- Německo: Index spotřebitelských cen v říjnu dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2,3 %
- Vývoj cen komodit: Měď (-2,75 %), zemní plyn (+1,78 %) a ropa (-0,86 %)
- Vývoj měnových párů: Dolar posiluje o 0,52 % na USD/CZK 21,1
- Americké futures kontrakty se obchodují v záporu
- Meta zveřejnila výsledky za 3Q, analytici se obávají vysokých kapitálových výdajů
- Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v září na 6,3 % podle očekávání
- Eurozóna: HDP ve 3Q podle předběžných dat meziročně vzrostl o 1,3 % při očekávání růstu o 1,2 %




