Důležitá informace pro klienty obchodující v USA-smlouva o obchodech s devizami
Důležitá informace pro klienty obchodující v USA-smlouva o obchodech s devizami
Dovolujeme si Vás požádat o podepsání smlouvy o obchodech s devizami a její zaslání na adresu Fio brokerská, s.r.o., Senovážné náměstí 24, 116 47 Praha 1, nebo o její osobní podepsání na některé z našich poboček. Tato smlouva je od nového roku nutná pro realizaci devizových operací. Případné dotazy Vám rádi zodpoví pracovníci našich poboček, vzor smlouvy si můžete stáhnout z adresy: https://www.fio.cz/cz/docs/s_deviz2.itml
K tomuto kroku jsme museli přistoupit vzhledem k tomu, že dne 1. 1. 2001 vstupuje v platnost novela zákona o cenných papírech a vzhledem ke stanovisku, které k ní zaujala Komise pro cenné papíry. Novela zavádí pro obchodníky s cennými papíry nové licenční podmínky k vykonávání některých operací, které by do udělení nových licencí (které KCP zatím neuděluje) vedly k omezení některých námi standardně poskytovaných služeb. Z tohoto důvodu jsme hledali právní cestu jak Vám i nadále (bez přerušení) služby v souladu s platnými zákony České republiky poskytovat.
Proto jsme připravili trojstrannou Smlouvu o obchodech s devizami, která umožní zachovat Vám stávající komfort při nákupu zahraničních cenných papírů a přitom bude respektovat platné stávající i budoucí právní normy. Při vyplnění této smlouvy uveďte stejné heslo jako na Vaší stávající klientské smlouvě.
Fio portfolio, a.s., která bude zajišťovat operace s devizami je stejně jako Fio, brokerská s.r.o. 100% ovládána Fio, holding, a.s., což považujeme za významné z pohledu Vaší důvěry v uvedenou společnost. Navíc trojstranný smluvní vztah je budován tak, že Fio portfolio, a.s. musí nejdříve připsat požadovanou měnu na Váš obchodní účet u Fio brokerská, s.r.o. a teprve potom má právo odpovídající prostředky z Vašeho účtu inkasovat. Rychlost operací i poplatky za devizové operace zůstávají beze změny. Kurzy budou vyhlašovány nadále zpravidla v souladu s kurzem ČSOB (dříve IPB) a jednotlivé devizové operace budou bez poplatku.
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.