Bezvavlasy začaly s úpisem akcií pro vypořádání akvizice společnosti Hair Servis
Společnost Bezvavlasy zahájila tříkolový úpis akcií pouze pro stávající akcionáře.
Společnost Bezvavlasy nabízí celkem 350 tisíc akcií k úpisu za účelem vypořádání akvizice společnosti Hair Servis. Úpis bude probíhat ve třech kolech.
Z celkového počtu 350 tis. nových akcií je 300 tis. určeno pro vypořádání akvizice, min 37,18 tis. je motivační úpis pro vedení a až 12,82 tis. pro posílení zdrojů skupiny.
První kolo probíhá od 5. do 19. června a právo upsat akcie mají pouze stávající akcionáři Bezvavlasy.
V druhém kole bude upsáno 300 tis. kusů akcií bývalým majitelům Hair Servis a dalších minimálně 37,180 tis. kusů bude upsáno členům vedení společnosti.
Pokud nebude po prvním a druhém kole upsáno 100 % nabízených akcií, budou tyto akcie nabídnuty znovu stávajícím akcionářům ve třetím kole.
Cena byla stanovena na 700 Kč na akcii. Za tuto cenu se akcie aktuálně obchodují na pražské burze i na RM-SYSTÉMu.
Na START DAY se představil nový výkonný ředitel společnosti Daniel Horák. Ten na prezentaci naznačil spokojenost s provozními výsledky společností v letošním roce z hlediska vývoje provozních nákladů a růstu tržeb. Konkrétní čísla nekomentoval s odkazem na nejistotu ohledně nákladů na fúzi.
Společnost rovněž zveřejnila prospekt k emisi nových akcií. Před emisí měla přesně 1 mil. akcií. V prospektu zveřejnila akcionářskou strukturu před úpisem a předpokládanou strukturu po úpisu (za předpokladu, že stávající akcionáři nevyužijí v prvním kole přednostní právo).
Zdroj: Bezvavlasy
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Skupina Bezvavlasy v 1H zvýšila zisk EBITDA na 27,3 mil. Kč a potvrdila celoroční výhled
- Pražská burza na začátku obchodování posiluje, dnes se koná valná hromada společnosti Bezvavlasy
- Bezvavlasy v 1Q zvýšily tržby i zisk EBITDA
- Shrnutí jarního Start Day pražské burzy
- Společnost Bezvavlasy zveřejnila v rámci Start Day předběžné výsledky za 2025
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování klesá
- Pražská burza v úvodu úterního obchodování ztrácí
- Asijsko-pacifický region oslabuje pod tlakem růstu cen ropy
- Akciový výhled
- Komerční banka: UBS snižuje cílovou cenu na 1 120 Kč při novém doporučení „Neutral“
- Evropské futures kontrakty indikují otevření trhů v červených číslech
- Očekávané události: Průzkum ZEW (Německo, eurozóna), průmyslová produkce (USA)
- Start do nového týdne americkým akciím nevyšel
- US indexy se vydávají na jih
- Německé akcie na začátku týdne mírně oslabily







