Gevorkyan přechází na trh Prime pražské burzy, zveřejnil prospekt a aktualizovaný plán
Slovenská metalurgická společnost Gevorkyan od 21. 12. přejde na regulovaný trh Prime pražské burzy. U této příležitosti zveřejnila prospekt a aktualizovaný obchodní plán do roku 2028.
S akciemi Gevorkyanu se od 21. prosince 2023 bude obchodovat na trhu Prime Burzy cenných papírů Praha. Jedná se o regulovaný a nejprestižnější trh pražské burzy. Záměr na něj do konce roku přestoupit Gevorkyan indikoval již dříve.
Doposud se s akciemi Gevorkyanu obchodovalo na trhu START pražské burzy, odkud přechází na Prime, a na Volném trhu burzy RM-SYSTÉM, kde se budou akcie obchodovat i nadále. Trh START a Volný trh jsou neregulované trhy, respektive mnohostranné obchodní systémy.
Spolu s přechodem na regulovaný trh společnost Gevorkyan vypracovala prospekt, který obsahuje aktualizovaný obchodní plán sahající až do roku 2028 (dříve sahal do roku 2026) a předběžné výkazy za prvních devět měsíců roku 2023. O výsledcích za 9M jsme již informovali zde.
Plán vývoje výkazu zisku a ztráty Gevorkyan do roku 2028, zdroj: Gevorkyan
Od 1. února 2024 se s akciemi Gevorkyanu bude obchodovat také na Hlavním trhu Burzy cenných papírů Bratislava.
Přechod na regulovaný trh není spojen s novou emisí akcií, uvádí společnost.
Podrobné informace o společnosti Gevorkyan můžete nalézt také v našem představení vydaném u příležitosti IPO.
Akcie Gevorkyan (BAAGEVOR) dnes na pražské burze uzavřely o 0,8 % výše na 270 Kč. Na RM-SYSTÉMu si připsaly 2,3 % na 272 Kč.
Zdroj: Gevorkyan
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Gevorkyan: Valná hromada schválila možnost navýšení kapitálu až o 3,5 mil. akcií
- Pražská burza v úvodu obchodování stagnuje
- Gevorkyan: Wood & Company snižuje cílovou cenu akcií na 257 Kč a doporučení na „hold“
- Gevorkyan: Pozvánka na valnou hromadu
- Gevorkyan reportoval za 1Q, výhled byl upraven po přechodu na výkaznictví dle IFRS standardů
Nejnovější:
- Na zámořské trhy se vrátila sektorová rotace, technologie oslabily
- Americké akcie přerušují rekordní jízdu, výnosy dluhopisů stoupají
- Frankfurtská burza dnes oslabila
- Pražská burza ztrácela
- USA: Nové pracovní pozice dle JOLTs v květnu na 7769 tis. při očekávání 7300 tis.
- Americké indexy v úvodu smíšeně, roztržka mezi Trumpem a Muskem pokračuje
- USA: Stavební výdaje v květnu meziměsíčně klesly o 0,3 % při očekávání poklesu o 0,2 %
- USA: ISM ve výrobě v červnu na 49,0 b. při očekávání 48,8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě v červnu dle konečných dat na 52,9 b. při očekávání 52 b.
- Colt CZ oznámil změnu emisních podmínek u svých dluhopisů