Mmcité zveřejnila výsledky za rok 2022, své IPO na trhu START plánuje ještě v první polovině roku
Český výrobce městského mobiliáře Mmcité zveřejnil výsledky za rok 2022 a výhled na rok 2023. Primární emise akcií (IPO) by měla proběhnout ještě v první polovině roku.
Konsolidované výsledky Mmcité za rok 2022 | |||
---|---|---|---|
2022 | 2021 | ||
Tržby (mld. Kč) | 1,16 | 0,82 | |
Zisk EBITDA (mil. Kč) | 61,18 | 49,94 | |
Čistý zisk (mil. Kč) | 32,18 | 29,08 |
Výsledky za rok 2022
Mmcité uvádí, že její tržby vzrostly o 40,75 %, čímž poprvé přesáhly miliardovou hranici. Česká republika přispěla 21 % a dle odhadů společnosti má zde společnost nadpoloviční podíl na trhu.
Podíl jednotlivých zemích na tržbách společnosti, zdroj: Mmcité
„Naše tržby v USA rostou velmi výrazným tempem a jsou pro nás významné,“ komentuje vývoj v mmcité majoritní vlastník a zakladatel skupiny David Karásek.
„Přesto je podíl mmcité na trhu v USA díky jeho velikosti cca 1 %. Potenciál dalšího růstu v USA je tak obrovský,“ doplnil Karásek.
Výhled
V roce 2023 společnost vyhlíží růst tržeb o 4,21 % na 1,21 mld. Kč při provozním zisku EBITDA 70 mil. Kč.
Ve střednědobém horizontu chce společnost dosáhnout tržeb ve výši 1,5 mld. Kč. Aktuálně predikuje tuto výši na rok 2027, kdy by EBITDA měla dosáhnout téměř 180 mil. Kč.
Detailní plán hospodaření hodlá Mmcité vydat v květnu.
Příprava na IPO
Jak jsme již psali při oznámení IPO, tak Mmcité chce prostřednictvím trhu START nabídnout až třetinu nových akcií v objemu minimálně 160 mil. kč na rozšíření výrobních kapacit a akvizice.
Společnost podala 4. dubna žádost České národní bance o schválení veřejné nabídky akcií, kterou chce realizovat ještě v první polovině roku. Společnost již na svých stránkách zveřejnila výroční zprávy za rok 2022 a 2021.
Podrobnosti o trhu START naleznete v našem průvodci.
Zdroj: Mmcité
Aleš Mendl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- mmcité: Valná hromada schválila dividendu 4 Kč na akcii, meziročně o 20 % vyšší
- Mmcité na START DAY komentovala výsledky za rok 2024 a vyjádřila se k navýšení cel na ocel a hliník
- Mmcité zveřejnila výsledky za rok 2024 a 1Q 2025
- Mmcité: Česká spořitelna začala pokrývat společnost, cílovou cenu stanovila na 338 Kč
- Společnost Mmcité reportovala čísla za 9M a snížila roční výhled tržeb
Nejnovější:
- Očekávané události: Započatá výstavba, počet nově vydaných stavebních povolení (USA)
- USA uzavírá smíšeně
- Americké indexy na červené nule
- Frankfurtská burza v pondělní seanci mírně oslabila
- Pražskou burzu stáhly níže rakouské finanční emise
- Americké akcie zahajují obchodování bez jasného směru
- USA: Index realitního trhu NAHB v srpnu na 32 b. při očekávání 34 b.
- Americké futures se obchodují poblíž nuly
- Tržby Rohlík Group zaznamenaly ve fiskálním roce 2024/25 meziroční růst o 34 %
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn -3,53 % na 2,813 USD za mbtu