Kofola odložila své plány na prodej menšinového podílu ve společnosti, který drží divize Radenska
Český výrobce nápojů Kofola ČeskoSlovensko odložil své plány na prodej menšinového podílu ve společnosti, který měl proběhnout v únoru.
Český výrobce nealkoholických nápojů Kofola ČeskoSlovensko odložil své plány na prodej menšinového podílu ve společnosti, který v současné době drží její divize Radenska, a to z důvodu situace na trhu způsobené ruskou invazí na Ukrajinu, řekl CEO společnosti Jannis Samaras v rozhovoru pro Seznam Zprávy.
Společnost má stále v úmyslu prodat akcie, aby pomohla financovat investice do technologií, které mají snížit její náklady na energii, ale učiní tak až "ve správný čas", řekl generální ředitel. Původní prodej měl proběhnout v únoru. Více informací naleznete zde.
Akcie Kofola dnes na trhu pražské burzy s tickerem BABKOFOL vzrostly o 0,67 % na 299 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie klesly o 0,67 % na 297 Kč.
Zdroj: Seznam Zprávy
Libor Král
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Kofola: Komerční banka zvyšuje cílovou cenu z 402 Kč na 557 Kč při stálém doporučení „Koupit“
- Kofola: konferenční hovor s managementem
- Kofola ČeskoSlovensko: výsledky hospodaření za 3Q 2025
- Kofola ČeskoSlovensko: odhady hospodaření za 3Q 2025
- Pražská burza v úvodu posiluje, výsledky zveřejnily Doosan Škoda Power a VIG, večer reportuje Kofola
Nejnovější:
- Frankfurtská burza zakončila úterní obchodování v červených číslech
- CSG oznámilo spuštění nové plnicí linky na dělostřeleckou munici na Slovensku
- Pražská burza rostla
- USA: Podnikové zásoby v září vzrostly o 0,2 %
- Zámoří v úvodu obchodování mírně klesá
- USA: PMI ve výrobě dosáhl v prosinci dle předběžných dat 51,8 b. při očekávání 52 b.
- Kraft Heinz mění generálního ředitele, od 1. ledna nastoupí bývalý CEO společnosti Kellanova
- PayPal požádal o bankovní licenci v USA (+pohled analytiků)
- Americké futures kontrakty mírně oslabují
- USA: Maloobchodní tržby v říjnu podle předběžných dat meziměsíčně stagnovaly




