Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Evropské a americké regulační úřady schválily koncernu General Electric akvizici divize Alstomu

Evropské a americké regulační úřady schválily koncernu General Electric akvizici divize Alstomu

8.9.2015 17:15, GE*, SIE, AOMD

Evropská komise dnes oznámila schválení převzetí části společnosti Alstom americkým koncernem General Electric, americké ministerstvo spravedlnosti ho následovalo po několika minutách.

General Electric (GE; +2,9 %) o Alstom (AOMD; +1,2 %) usiluje dlouho, transakce se však může uskutečnit až nyní. Podle Evropské komise schválení pomohl také příslib, že GE prodá oddělení velkých plynových turbín italské společnosti Ansaldo Energia včetně dosavadních kontraktů Alstomu na jejich údržbu.

Evropská komise se obávala, že by akvizice Alstomu v Evropě ponechala pouze společnost Siemens (SIE) jako významného evropského konkurenta na trhu plynových turbín používaných v plynových elektrárnách.

Zdroj: Bloomberg


Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4036024,82640
USD20,0781821,29882
GBP27,2919128,95109
CHF24,9214626,43654
PLN5,428155,75815

Kompletní informace zde