Frankfurtská burza odevzdává část včerejších zisků
Index DAX odepisuje 1,74 % na 10138,23 b.
Nečekaný pokles podnikových objednávek dnes spolu s méně sledovanými indexy PMI ve stavebnictví a maloobchodu, které mírně klesly, přináší studený vítr po včerejší konferenci Maria Draghiho, který podpořil evropské trhy.
Negativnímu sentimentu odolává pouze aerolinka Lufthansa (LHA; +3,5 %). Výkonný ředitel Turkish Airlined Temel Kotil v rozhovoru uvedl, že jako ředitel nejsilnější aerolinky v jižní Evropě vidí potenciál ve spolupráci s německou aerolinkou, silnou na Severu. Turecké aerolinky, které plánují do roku 2023 zdvojnásobit flotilu na 450 letadel, v současnosti spolupracují s Lufthansou a polským LOTem.
Nejvýraznější ztrátu zaznamenávají akcie koncernu Bayer (BAYN; -3,1 %), která ve 4Q chystá uvedení své polymerové divize MaterialScience pod názvem Covestro na burzu. Nedaří se ani energetickým společnostem RWE (RWE; -2,75 %) a E.ON (EOAN; -2,44 %). Chemickou společnost Lanxess (LXS; -2,13 %) čeká vyřazení z indexu DAX.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,28 %), měď (+2,01 %), zlato (+1,01 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,59
- Frankfurtská burza v úvodu poslední zkrácené seance tohoto roku stagnuje
- Pražská burza zahajuje poslední obchodní seanci letošního roku růstem
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
- Evropské futures kontrakty oscilují kolem nuly
- Očekávané události: Index cen domů FHFA (USA), zápis ze zasedání FOMC (USA)
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. prosinci vzrostly o 485 tis. barelů
- S&P 500 odepisuje 0,35 %




