Pegas Nonwovens výsledky zaostal za odhady
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens dnes zveřejnil hospodářské výsledky za druhý kvartál, které zaostaly za odhady analytiků.
Tržby společnosti vzrostly na 41,57 ml. EUR z loňské hodnoty 34,41 ml. EUR, analytici očekávali v průměru 42,35 ml. EUR. Ukazatel EBITDA (zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací) poklesl na 7,03 ml. EUR z loňské hodnoty 7,46 ml. EUR, analytici očekávali růst na 7,99 ml. EUR. Čistý zisk vzrostl na 4,4 ml. EUR z loňských 1,78 ml. EUR, analytici však očekávali v průměru 5,07 ml. EUR (mediánový odhad činil 4,87 ml. EUR).
Společnost potvrdila předchozí výhled růstu ukazatele EBITDA pro letošní fiskální rok, tedy 2-7 %. Podle společnosti by měly mít pozitivní vliv nižší ceny polymerů ve třetím kvartále.
Podrobnější rozbor výsledků bude následovat.
Zdroje: Bloomberg, Reuters
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Akcie na americké burze připsaly více jak procento
- Americké akcie v zeleném
- Frankfurtská burza uzavírá dnešní seanci na červené nule
- Wall Street v úvodu páteční seance posiluje, výsledky reportoval Broadcom a Lululemon
- Pražská burza končí týden růstem
- Americké futures kontrakty posilují, Nasdaq 100 futures +0,89 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro +1,83 % na 36,46 USD za unci
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,72
- USA: Report z trhu práce - v květnu vzniklo 139 tisíc pracovních míst, očekáváno bylo 126 tisíc
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,82 %), měď (-1,39 %), stříbro (+1,26 %)