Burza po třech růstech zamířila do záporu, ale v USA už stačili umazat propady z minulého týdne
Pražská burza po třech růstových dnech oslabovala, když index PX v úterý ztratil -1,12% na 1005 bodů. Podobně se vyvíjely okolní evropské trhy. Není bez zajímavosti, že zatímco americké indexy se téměř dotáhly na úrovně od kterých propadly po snížení ratingu USA z přelomu předminulého týdne, tak pražská burza má do těchto hladin plných +8% prostoru. Německý DAX potom ztrácí „jen" něco kolem 4%. Nabízí se tedy otázka, co bylo hlavní příčinou propadu indexů v uplynulých týdnech? Odpověď: evropská dluhová krize, jelikož evropské tituly si vedou o poznání hůře než zámořské. Při poklidnějším vývoji se dnes největší objem zobchodoval na Komerční bance (390 mil. Kč). KB se přitom propadla pod hladinu 3100 Kč (-2,7%). Erste si vedla jen o něco lépe, když ale s přehledem uhájila hladinu 640 Kč (-2%). Největší vybírání zisků proběhlo na akciích NWR (-3,7%), které se propadly pod 170 Kč. Naopak akcie ČEZu ze sebe setřásly překvapení z brzo zveřejněných výsledků a posílily nad 760 Kč (+1,5%). Růstový dne zůstal zachován také na CETV (+1,5%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %
- Evropské futures kontrakty oslabují
- EU: Registrace nových aut v květnu vzrostla o 3,2 %
- Očekávané události: Index nákupních manažerů PMI (USA, eurozóna, Německo)
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %




