Wal-Mart příjemně překvapil
Obchodní řetězec Wal-Mart (WMT) reportoval výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2012, které potěšily odbornou veřejnost.
Tržby se zvýšily o necelých 5 % na 108,6 mld. USD a těsně tak předstihly tržní konsensus 108,2 mld. USD. Tento výsledek však nenasvědčuje nic o stavu americké ekonomiky, v samotných USA tržby poklesly již devátý kvartál po sobě, tentokrát o 0,9 %. Analytici čekali pokles o 0,6 %. Celkovým tržbám pomohla i změna směnných kurzů, která měla pozitivní dopad 2,3 mld. USD.
Čistý zisk se zvýšil téměř o 6 % na 3,8 mld. USD (1,09 USD na akcii) a podobně jako tržby přestihl očekávání trhu ve výši 3,77 mld. USD (1,08 USD na akcii).
K vyššímu zisku firmě pomohla mimo jiné i nižší efektivní daňová sazba, která se meziročně snížila zruba o 2 procentní body.
Vedení společnosti po zveřejnění výsledků zároveň oznámilo zvýšení výhledu pro roční zisk na akcii, který má činit 4,41 až 4,51 USD, předchozí návrh počítal s 4,35 až 4,50 USD. Analytický konsensus činí 4,47 USD.
Mezi analytiky převažovala nákupní doporučení.
Akcie společnosti včera posílily o 0,46 % na 49,98 USD.
Zdroj: Bloomberg, Reuters, Wal-Mart
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Index S&P 500 v úvodu obchodování klesá o 0,83 %, odstartovala výsledková sezóna
- Walmart ve 2Q překonal očekávání na straně tržeb, avšak ziskovost nedosáhla konsensu Wall Street
- Walmart reportuje za 1Q v souladu s očekáváním, společnost neposkytla výhled provozního zisku na 2Q
- Americké akcie v úvodu klesají, reportovaly společnosti Cisco, Deere & Co, Walmart a Steris
- Americké indexy v úvodu obchodování mírně posilují, cla opět v hlavní roli
Nejnovější:
- Zámořské akcie citelně oslabily
- Americké akcie oslabují, technologičtí giganti pod tlakem
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 7. listopadu vzrostly o 6413 tis. barelů
- Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila
- Pražská burza na záporné nule
- Americké indexy v úvodu seance oslabují, v čele s akciemi Walt Disney
- Zábavní a mediální společnost Walt Disney oznámila výnosy za 4Q pod odhady
- Americké futures kontrakty se obchodují v záporných hodnotách
- Vývoj cen komodit: Ropa (+0,96 %), měď (+0,67 %), zlato (+0,62 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,18




